Home Artykuły Jak korzystać z wbudowanego narzędzia do uwierzytelniania haseł na iPhonie z iOS 15?
Jak korzystać z wbudowanego narzędzia do uwierzytelniania haseł na iPhonie z iOS 15?

Jak korzystać z wbudowanego narzędzia do uwierzytelniania haseł na iPhonie z iOS 15?

0

Obecnie większość witryn i aplikacji obsługuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które wymaga podania jednorazowego kodu po wpisaniu prawidłowego hasła w celu zakończenia procesu logowania. Jest to świetne dodatkowe zabezpieczenie konta. Jednak do tej pory użytkownicy iPhone’ów musieli polegać na aplikacjach do uwierzytelniania dwuskładnikowego innych firm, takich jak Google Authenticator lub kodach SMS. Ale dzięki iOS 15 można skonfigurować i używać wbudowanego dwuskładnikowego uwierzytelnienia bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

Jak korzystać z systemu dwuskładnikowego uwierzytelniania iPhone’a z iOS 15?

Poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku, jak skonfigurować dwuskładnikowe uwierzytelnianie dla Facebooka. Konfiguracja dla innych witryn wygląda podobnie, choć może się różnić niektórymi szczegółami.

Uwaga: zanim zaczniesz konfigurować dwuskładnikowe uwierzytelnianie, przygotuj login i hasło do serwisu Facebook.

Na początek uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz Hasła i zaloguj się do pęku kluczy iCloud.

Z listy zapisanych loginów i haseł wybierz te dotyczące logowania do serwisu Facebook. Nim przejdziesz dalej, upewnij się, że są prawidłowe i aktualne. Jeśli do tej pory nie miałeś tych danych zapisanych w pęku kluczu iCloud, dodaj je teraz. Po potwierdzeniu lub dodaniu zamknij aplikację Ustawienia i przejdź do kolejnego punktu instrukcji.

Uruchom aplikację Facebook. Dotknij ikony hamburgera (trzy poziome linie) widocznej w prawym dolnym rogu, a następnie kolejno dotknij opcji Prywatność – skróty > Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jako metodę uwierzytelniania wybierz aplikację uwierzytelniającą i dotknij opcji Kontynuuj.

Na ekranie Uwierzytelnianie dwuskładnikowe wyświetlą się: kod QR oraz alfanumeryczny kod dla aplikacji uwierzytelniającej. Stuknij go dwa razy, aby go skopiować

Teraz uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz Hasła i zaloguj się do pęku kluczy iCloud. Z listy zapisanych loginów i haseł wybierz te dotyczące logowania do serwisu Facebook. Następnie dotknij opcji Skonfiguruj kod weryfikacyjnyWprowadź klucz konfiguracji i wklej klucz.

Wyświetli się sześciocyfrowy kod weryfikacyjny. Skopiuj go. Wróć do aplikacji Facebook i dotknij Kontynuuj. Wklej sześciocyfrowy kod, aby zakończyć konfigurację. Po skonfigurowaniu Twój iPhone automatycznie wypełni kod 2FA, gdy będziesz logował się do Facebooka.

Jak usunąć uwierzytelnianie dwuskładnikowe w iOS 15 na iPhonie?

Uruchom aplikację Facebook. Dotknij ikony hamburgera (trzy poziome linie) widocznej w prawym dolnym rogu, a następnie kolejno dotknij opcji Prywatność i skróty > Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jako metodę uwierzytelniania wybierz np. kody sms, dotknij opcji Kontynuuj i postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Gdy metoda uwierzytelniania zostanie zmieniona przejdź do następnego punktu instrukcji.

Uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz Hasła i zaloguj się do pęku kluczy iCloud. Z listy zapisanych loginów i haseł wybierz te dotyczące logowania do serwisu Facebook. Teraz dotknij Edytuj, a następnie dotknij czerwonej ikony minus obok Kod weryfikacyjny. Teraz naciśnij Usuń. iPhone przestanie generować jednorazowe kody dla tej witryny, a ty będziesz potwierdzał logowanie za pomocą innych narzędzi.

Jak korzystać z wbudowanego narzędzia do uwierzytelniania haseł na iPhonie z iOS 15?

5/5 - (1 vote)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.