Home Artykuły iOS 15 – Jak rozwiązać problem niedziałającej funkcji tekst na żywo na iPhone
iOS 15 – Jak rozwiązać problem niedziałającej funkcji tekst na żywo na iPhone

iOS 15 – Jak rozwiązać problem niedziałającej funkcji tekst na żywo na iPhone

2

Zainstalowałeś iOS 15 na swoim iPhonie, a mimo to funkcja tekst na żywo nie działa. To irytujące, bo tekst na żywo to jedna z najciekawszych nowych funkcji iOS 15. Pozwala skopiować tekst bezpośrednio ze zdjęcia zrobionego iPhone’m lub z obrazka zapisanego w pamięci urządzenia. Dzięki funkcji tekst na żywo możesz na przykład błyskawicznie zadzwonić pod numer widoczny na zdjęciu albo wysyłanie e-mail. Ale co zrobić jeśli na ekranie nie pojawią się charakterystyczna ikonka informująca, że tekst na żywo jest aktywny?

Które iPhone’y obsługują funkcję tekst na żywo?

Musisz wiedzieć, że funkcja tekst na żywo nie jest dostępna na wszystkich iPhone’ach zgodnych z iOS 15. Niestety, ze względu na ograniczenia sprzętowe, iPhone X i starsze modele nie wspierają tej funkcji. Minimalnym wymaganiem sprzętowym jest chip bionic A12.

Poniżej znajdziesz listę wszystkich modeli iPhone’a obsługujących tekst na żywo:

  • iPhone SE (2. generacji)
  • iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max
  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max

Urządzenia z systemem iOS 15, które NIE wspierają funkcji tekst na żywo to:

  • iPhone SE (pierwsza generacja)
  • iPhone 6S, iPhone 6S Plus
  • iPhone 7, iPhone 7 Plus
  • iPhone 8, iPhone 8 Plus
  • iPhone X

Jak rozwiązać problem z niedziałającą funkcją tekst na żywo

Ze względu na bugi w iOS 15 w niektórych przypadkach występują problemy z tekst na żywo nawet na tych iPhone’ach, które oficjalnie wspierają tę funkcję. Jeśli posiadasz zgodny iPhone, zaktualizowałeś go do publicznej wersji iOS 15, a tekst na żywo nie działa, wypróbuj którąś z metod opisanych poniżej.

Włącz funkcję tekst na żywo dla zdjęć

Na początek upewnij się, że funkcja Live text jest włączona. W tym celu Uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz kolejno Ogólne > Język i region. Teraz przewiń ekran do dołu i sprawdź czy przełącznik przy opcji Tekst na żywo jest przesunięty w prawo. Jeśli nie to przesuń go.

Włącz tekst na żywo dla kamery

Choć to trochę mało logiczne, włącznie funkcji Tekst na żywo w menu języków może nie wystarczyć. Musisz osobno włączyć tę funkcję dla treści wyświetlanych w czasie rzeczywistym przez aplikację Aparat. Aby to zrobić otwórz aplikację Ustawienia, wybierz Aparat i przesuń w prawo przełącznik przy opcji Tekst na żywo.

Zmień język iPhone’a

Tekst na żywo jest obecnie obsługiwany tylko w językach angielskim, chińskim, francuskim, włoskim, niemieckim, portugalskim i hiszpańskim! Jeśli Twój iPhone nie jest ustawiony na jeden z powyższych języków i funkcja tekst na żywo nie jest dostępna, musisz na chwilę zmienić ustawienia języka, aby włączyć tekst na żywo. Uruchom aplikację Ustawienia, następnie wybierz kolejno Ogólne > Język i region > Język iPhone’a i wybierz z listy jeden z obsługiwanych przez tekst na żywo języków. Teraz sprawdź czy tekst na żywo działa. Jeśli tak, możesz bez problemu wrócić do języka polskiego.

Uruchom ponownie aplikację Aparatu

Jeśli doszedłeś do tego kroku, a problem nadal nie został rozwiązany, na Twoim iPhonie może wystąpić tymczasowa usterka. Wymuś zamknięcie aplikacji Aparat z przełącznika aplikacji. Następnie uruchom aplikację Aparat ponownie i sprawdź, czy ikona Teks na żywo jest dostępna!

Uruchom ponownie iPhone’a

Jeśli i to nie pomogło, następnym krokiem jest ponowne uruchomienie iPhone’a. Wymuszony restart spowoduje wyczyszczenie pamięci operacyjnej i tym samym usunięcie drobny usterek spowodowanych przez błędy systemu operacyjnego. Pamiętaj, że wymuszony restart różni się nieco od normalnego restartu. Na iPhone’ach z Touch ID lub fizycznym przyciskiem Początek można to zrobić, po prostu przytrzymując jednocześnie przycisk zasilania i przycisk Początek, do momentu aż pojawi się logo Apple na ekranie.

Na nowszych iUrządzeniach z funkcją Face ID należy najpierw kliknąć przycisk zwiększania głośności, a następnie przycisk zmniejszania głośności, a następnie przytrzymać przycisk boczny / zasilania, aż pojawi się logo Apple.

iOS 15 – Jak rozwiązać problem niedziałającej funkcji tekst na żywo na iPhone

 

 

5/5 - (1 vote)

Comment(2)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.