Home Artykuły Jak generować, przeglądać i zarządzać tymczasowymi adresami email za pomocą iCloud+
Jak generować, przeglądać i zarządzać tymczasowymi adresami email za pomocą iCloud+

Jak generować, przeglądać i zarządzać tymczasowymi adresami email za pomocą iCloud+

0

Twój adres email to bilet wstępu do wielu usług w Internecie: kont, biuletynów, kuponów, forów dyskusyjnych i tym podobnych rzeczy. Ale im częściej podajesz komuś swój email, tym częściej jesteś narażony na spam, próby wyłudzeń, śledzenie i ataki hackerów. Jeśli używasz iOS 15 i masz wykupioną subskrypcję iCloud+ możesz użyć opcji Ukryj mój adres e-mail, aby utworzyć nieograniczoną liczbę anonimowych adresów e-mail.

Dzięki iCloud+ możesz generować anonimowe adresy e-mail do użytku w sieci, chroniąc się przed spamem i naruszeniami bezpieczeństwa danych, a jednocześnie otrzymywać wiadomości na swój główny adres email. Zamiast powierzać różnym podmiotom swój email, możesz generować anonimowe adresy e-mail, które wyłączysz w dowolnym momencie za pomocą zaledwie kilku kliknięć, jeśli zacznie zalewać się spam.

Jak wygenerować nowy anonimowy e-mail za pomocą iCloud +

Funkcja Ukryj mój e-mail w iCloud+ umożliwia utworzenie losowo generowanego anonimowego adresu e-mail, który automatycznie przekazuje wszystkie wiadomości na twój główny adres e-mail. Możesz utworzyć dowolną liczbę losowych adresów e-mail i używać ich w wielu witrynach internetowych lub kontach. To łatwy sposób na utworzenie nowego adresu e-mail, niezależnie od tego, czy potrzebujesz go tymczasowo, czy na stałe.

Aby wygenerować losowy adres e-mail za pomocą iCloud+:

Uruchom aplikację Ustawienia i dotknij swojej wizytówki widocznej w górnej części ekranu. Następnie dotknij iCloud i wybierz z listy Ukryj mój adres email.

Dotknij opcję Utwórz nowy adres email. Następnie wprowadź opis nowego adresu e-mail w polu tekstowym Oznacz swój adres email. Jeśli chcesz, dodaj notatkę, która pomoże Ci zapamiętać, do czego służy wiadomość e-mail, dlaczego ją utworzyłeś, oraz wszelkie inne przydatne informacje. Jeśli nie jesteś zadowolony z losowego adresu e-mail, stuknij Użyj innego adresu email, aby wygenerować nowy. Na koniec dotknij Dalej, aby zakończyć proces.

Twój nowy adres e-mail pojawi się na liście wraz z innymi adresami utworzonymi za pomocą iCloud+ lub Zaloguj się za pomocą Apple.

Czy adres z iCloud+ to to samo, co logowanie za pomocą Apple ID?

Podczas gdy funkcja Zaloguj się za pomocą Apple ID pozwala ukryć adres e-mail podczas tworzenia kont w aplikacjach i serwisach internetowych obsługujących ten sposób logowania, iCloud+ umożliwia generowanie losowych adresów e-mail w dowolnym celu.

Przeglądanie i zarządzanie anonimowymi adresami e-mail

W systemie iOS 15 możesz przeglądać i zarządzać wszystkimi losowo wygenerowanymi adresami e-mail w aplikacji Ustawienia. Tam można także tymczasowo dezaktywować lub usunąć na stałe adresy.

Czasowa dezaktywacja adresu e-mail

W dowolnym momencie możesz dezaktywować adres e-mail, wykonując następujące czynności: Uruchom aplikację Ustawienia i dotknij swojej wizytówki widocznej w górnej części ekranu.Następnie dotknij iCloud i wybierz z listy Ukryj mój e-mail. Z listy wybierz adres e-mail, który chcesz dezaktywować. Następnie dotknij opcji Dezaktywuj adres e-mail. Na koniec potwierdź, że chcesz go dezaktywować. Adres e-mail pozostaje dostępny do ponownej aktywacji i wykorzystania w dowolnym momencie. Jednak dopóki tego nie zrobisz, nie będziesz otrzymywać żadnych wiadomości wysłanych na ten adres.

Ponowna aktywacja adresu e-mail

Uruchom aplikację Ustawienia i dotknij swojej wizytówki widocznej w górnej części ekranu. Następnie dotknij iCloud i wybierz z listy Ukryj mój e-mail i dotknij opcji Nieaktywne adresy email. Następnie wybierz z listy adres, który chcesz ponownie aktywować. Stuknij opcję Reaktywuj adres i potwierdź, że chcesz ponownie aktywować adres e-mail.

Usuwanie adresu e-mail

Uruchom aplikację Ustawienia i dotknij swojej wizytówki widocznej w górnej części ekranu. Następnie dotknij iCloud i wybierz z listy Ukryj mój e-mail. Wybierz z listy adres, który chcesz usunąć i najpierw go deaktywuj. Następnie wejdź na listę adresów nieaktywnych, wybie adres do usunięcia i dotknij opcji Usuń adres. Następnie potwierdź, że chcesz trwale usunąć adres.

Pamiętaj: że po usunięciu adresu nie będziesz już mógł go ponownie aktywować ani otrzymywać wiadomości, które są na niego wysyłane. Będziesz musiał ręcznie zmienić adres e-mail dla wszystkich kont, biuletynów lub innych usług, dla których chcesz otrzymywać wiadomości.

Jak generować, przeglądać i zarządzać tymczasowymi adresami email za pomocą iCloud+

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.