Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Jak dobrze spać i wcześnie wstać? – przegląd rozwiązań z AppStore
Jak dobrze spać i wcześnie wstać? – przegląd rozwiązań z AppStore

Jak dobrze spać i wcześnie wstać? – przegląd rozwiązań z AppStore

1
0

Niektórzy z nas miewają problemy ze snem, inni – ze zbyt wczesnym wstawaniem. I choć nie mam czym się chwalić, to… Należę do obu tych grup. Przed Wami przegląd aplikacji, które choć nie rozwiążą problemu od razu, mogą naprawdę dobrze w tym pomoc. Nie przedłużając, zaczynajmy!

Binaural

Jeżeli jesteście z tych, którzy uwielbiają zasypiać przy dźwiękach telewizora lub muzyce – mam dla Was ciekawszą alternatywę. Binaural to aplikacja, która oferuje szumy odpowiednie dla konkretnego zajęcia – medytacji, relaksu, aktywności umysłowej i przede wszystkim – snu. Poza nimi możemy dodać efekt deszczu, który jest niezwykle przyjemny i dobrze odpręża. Uważam, że jest to niezbędnik dla osób posiadających wszelakie problemy ze snem, a także dla małych dzieci.

Apkę pobierzecie za darmo z AppStore. Płatnym dodatkiem jest minutnik i dodatkowe kolory interfejsu. Nie uważam jednak, aby to było niezbędne. Polecam!

Sleep Cycle

I choć posiada wiele cech zwykłego budzika, to wprowadza ciekawe zmiany, które pokochacie już od pierwszego użycia. Jeżeli nie wiecie – sen dzielimy na fazy. Kiedy wstaniemy podczas tej niekorzystnej, nawet pomimo długiego snu możemy czuć się okropnie. Z pomocą przychodzi Sleep Cycle, który ustawia czas na podstawie monitora snu. Pamiętajcie, aby telefon podłączony był przez całą noc do ładowania i znajdował się jak najbliżej łóżka. Ważne instrukcje otrzymacie na ekranie głównym programu.

Budzik zacznie dzwonić cicho, kończąc na koszmarze każdego śpiocha. Możemy dostosować jego dźwięk i wiele innych przydatnych kwestii. Płatna wersja apki zapewnia dostęp do podsumowania miesięcznego monitora, dzięki czemu mamy rzut oka na ważne statystyki. Dostęp do wersji próbnej ma jednak każdy nowy użytkownik. Skusicie się? Myślę, że warto dać Sleep Cycle szansę.

Lose Weight in 30 Days

I choć dziwnym wydaje się umieszczenie aplikacji do ćwiczeń w tym zestawieniu – uwierzcie mi, że jeden konkretny ich zestaw dobrze w tym pomoże. Jest nim gimnastyka przed snem, która rzeczywiście działa. Rozluźniamy w ten sposób mięśnie i stajemy się senni – każdy odczuwać bowiem będzie zmęczenie podczas niecodziennych ruchów.

Płatna wersja aplikacji usuwa reklamy i daje dostęp do innych ćwiczeń, które przeznaczone są do spalania masy i nie tylko – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Bardzo lubię ten program – nie mówię jednak tylko o jego ćwiczeniach do gimnastyki. Polecam!

Zalecenia

Pamiętajcie, że położenie się do łóżka nie zawsze gwarantuje udany sen. Nie objadajcie się zbyt bardzo przed nim, pijcie dużo wody i co ważne – nie przesadzajcie z korzystaniem z urządzeń elektronicznych. Jeżeli już musicie, użyjcie tych oferujących tryb nocny i niwelujących niebieskie światło – w tym przypadku iUrządzeń jest to Night Shift. Pilnujcie, aby włączał się automatycznie – codziennie od godzin wieczornych. Wszystko to sprawi, że organizm będzie się czuł po prostu lepiej. Mam nadzieję, że choć jedna propozycja z mojego zestawienia znajdzie się na Twoim telefonie. Do zobaczenia i miłego korzystania!

Jak dobrze spać i wcześnie wstać? – przegląd rozwiązań z AppStore

(1)

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/