Home Newsy iPhone’a 8 kupi garstka osób – badanie rynku
iPhone’a 8 kupi garstka osób – badanie rynku
0

iPhone’a 8 kupi garstka osób – badanie rynku

0

Do premiery iPhone’a 8 pozostał już niecały miesiąc, a sporo już o nim wiadomo za sprawą licznych plotek i przecieków. Choć nie ma gwarancji, czy nieoficjalne doniesienia sprawdzą się w rzeczywistości, to jako pewnik można przyjąć informację związaną z ceną smartfona. Ta według szacunków wyniesie ponad 1000, a nawet 1200 dolarów amerykańskich, co jest raczej bardzo prawdopodobne zważywszy na wysokie koszty produkcji urządzenia.

Będzie to najdroższy w historii Apple smartfon, a zatem powstaje pytanie kto już teraz, w ciemno zamierza sięgnąć do kieszeni, by dokonać jego zakupu. Postanowiła to sprawdzić firma Barclays przeprowadzając ankietę wśród swoich klientów. Z badania wynika, że tylko 11 % badanych zgłosiło chęć nabycia iPhone’a 8 w cenie przekraczającej barierę 1000 dolarów.

Wynik ten prezentuje się nieco lepiej w grupie osób, które są już użytkownikami starszych modeli jabłkowego smartfona. Tu 18 % badanych zamierza wejść w posiadanie jubileuszowego urządzenia. Oczywiście przeprowadzona ankieta nie jest miarodajna biorąc pod uwagę, że objęto nią dość ograniczoną grupę społeczeństwa. Wynik ten z pewnością kształtowałby się inaczej, gdyby poszerzyć badaną populację także o inne rynki niż amerykański.

iPhone 8 zadebiutuje już prawdopodobnie 6 września na konferencji Apple, gdzie zostanie pokazany światu. Na rynek do sprzedaży jednak trafi nieco później i zapewne w ograniczonej ilości w pierwszej fazie zbytu.

Źródło: CNBC

 

iPhone’a 8 kupi garstka osób – badanie rynku

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)