Home Newsy iPhone 8 za 1100 USD dostępny już we wrześniu
iPhone 8 za 1100 USD dostępny już we wrześniu
0

iPhone 8 za 1100 USD dostępny już we wrześniu

0

Nie milknie temat spekulacji związanych z debiutem flagowego modelu iPhone’a jaki pojawi się na rynku już we wrześniu. Najnowszy raport opublikowany przez jednego z analityków skupia się na cenie jabłkowego smartfona oraz jego dostępności w pierwszej fazie sprzedaży.

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia sugerujące, iż firma Apple zażyczy sobie za najtańszą wersję swojego flagowego smartfona nawet 1000 dolarów amerykańskich, a samo urządzenie w pierwszym okresie po debiucie nie będzie dostępne dla wszystkich.

Rod Hall z firmy analitycznej J.P. Morgan uważa, że iPhone 8 w standardowej odsłonie może kosztować nawet o 100 USD więcej, czyli 1100 dolarów. W Polsce jego cena przekraczałaby więc 5000 zł. Kwota ta miałaby być podyktowana większymi niż zakładano wcześniej kosztami jakie Apple poniesie w związku z produkcją smartfona. Potwierdzają się również plotki o problemach z dostępnością urządzenia w pierwszych miesiącach od debiutu. Analityk uważa, że iPhone 8 trafi na półki sklepowe we wrześniu ale w mocno ograniczonej ilości – ok 2 mln egzemplarzy. Nabędą więc go tylko nieliczni. Sytuacja ograniczonych zapasów magazynowych ma ulec poprawie dopiero na początku 2018 roku.

Warto przypomnieć, iż kilka dni temu w jednym z raportów można było przeczytać o opóźnieniach w dostępności iPhone’a 8 na rynku. Problemy na jakie natrafiły fabryki produkujące urządzenie mają poskutkować uruchomieniem masowej produkcji smartfona dopiero na przełomie października i listopada tego roku.

Źródło: 9To5Mac

 

iPhone 8 za 1100 USD dostępny już we wrześniu

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)