Home Newsy Steve Jobs bohaterem opery
Steve Jobs bohaterem opery
0

Steve Jobs bohaterem opery

0

Santa Fe Opera już blisko dwa lata temu zapowiadała, iż zamierza stworzyć operę poświęconą życiu byłego CEO Apple. Steve Jobs, to wdzięczny temat dla filmowców oraz artystów scenicznych pałających się sztuką na teatralnych deskach. Charyzmatyczna postać założyciela Apple powraca tym razem jednak w operze zatytułowanej „The (R)evolution of Steve Jobs”.

Santa Fe Opera zapowiedziała właśnie, iż prace nad sztuką dobiegły końca i będzie ona miała swoją premierę już w tę sobotę 22 lipca. Widowisko odgrywane będzie do końca sierpnia. W postać Steve’a Jobsa wcieli się Edward Parks, zaś jego żonę zagra Sasha Cooke, a za postać Steve’a Wozniaka odpowiedzialny będzie Garret Soreson.

Opowiedziana w sztuce historia nie jest jednak chronologicznym odzwierciedleniem wydarzeń z życia Steve’a Jobsa. Rozpocznie się od prezentacji jednego z najważniejszych produktów marki Apple, czyli iPhone’a ale w scenariuszu znajdują się również odniesienia do prezentacji komputera Apple I, początków firmy w garażu oraz wiele odniesień do relacji jakie łączyły Steve’a Jobsa z partnerką życiową i matką jego dziecka, czy współzałożycielem firmy. Za oprawę muzyczną spektaklu odpowiedzialni są Mason Bates oraz Mark Campbell.

Warto również dodać, iż ceny biletów wahają się od 144 do 310 dolarów amerykańskich.

Źródło: Santa Fe Opera

 

Steve Jobs bohaterem opery

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)