Home Newsy Ciekawe rozwiązanie dotyczące słuchawek AirPods
Ciekawe rozwiązanie dotyczące słuchawek AirPods
0

Ciekawe rozwiązanie dotyczące słuchawek AirPods

0

Według badań przeprowadzonych przez kilka firm zajmujących się analizą zadowolenia klientów słuchawki AirPods cieszą się ogromnym uznaniem u większości właścicieli. Wpływ na satysfakcję ma głównie walor użytkowy bezpośrednio związany z unikatową funkcjonalnością bezprzewodowych słuchawek.

Można śmiało napisać, iż dzięki zastosowaniu chipa W1 AirPods zasługują na miano słuchawek inteligentnych, a ich prosta konfiguracja oraz zadowalająca jakość dźwięku jak na tak mały gadżet dopełniają całości. W przyszłości jednak akcesorium może oferować jeszcze więcej.

Wskazuje na to dokumentacja jaka została złożona swego czasu przez Apple do Biura Patentów i Znaków Towarowych USA. Opisuje ona funkcję automatycznego wyciszania i załączania dźwięków pochodzących z otoczenia w pewnych sytuacjach. Dzięki kombinacji czujników i specjalistycznych zaworów możliwe byłoby tymczasowe wygłuszenie dźwięków panujących w otoczeniu i ponowne przepuszczanie ich po zakończeniu pewnych czynności przez użytkownika.

Opcja przydatna byłaby choćby w trakcie prowadzenia rozmów telefonicznych. Wówczas słuchawki automatycznie blokowałyby dźwięki z otoczenia dzięki czemu rozmówca byłby doskonale słyszalny. Zakres przydatności rozwiązania co oczywiste byłby znacznie szerszy, a nad rozpoznawaniem otoczenia i sytuacji sprawowałyby kontrolę odpowiednie czujniki oraz dedykowane słuchawkom oprogramowanie.

Źródło: AppleInsider

 

Ciekawe rozwiązanie dotyczące słuchawek AirPods

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)