Home Newsy iPhone 7 wyprzedza w sprzedaży iPhone’a 8
iPhone 7 wyprzedza w sprzedaży iPhone’a 8
0

iPhone 7 wyprzedza w sprzedaży iPhone’a 8

0

iPhone 8 i jego większy brat zdążyli już zagrzać półki sklepowe w salonach na całym świecie. Od czasu rynkowej premiery minęło już bowiem trochę czasu jednak sprzedaż smartfonów nie wygląda zbyt dobrze o czym już wspominano kilka dni temu. Najnowsze badanie pokazuje także, iż lepiej sprzedaje się zeszłoroczny model jabłkowej słuchawki.

iPhone 7 zdaniem firmy analitycznej KeyBanc Capital Markets cieszy się obecnie większym zainteresowaniem niż jego odpowiednik z tego roku. Jedną z ważniejszych przyczyn takiego stanu rzeczy jest późniejsza premiera rynkowa flagowca, na który wciąż czeka wiele osób, w tym użytkownicy po prostu wstrzymujący się z decyzją jaki model z zaprezentowanych we wrześniu finalnie wybrać.

Apple przy okazji premiery nowych modeli iPhone’a obniżyło też ceny odsłon z zeszłego roku, co poskutkowało wzrostem zainteresowania tymi ostatnimi ze strony właścicieli starszych maszyn, a także osób chcących z innych platform przesiąść się na rozwiązania od Apple. Oczywiście badanie może nie być miarodajne, bowiem zostało przeprowadzone jedynie wśród klientów amerykańskich i brytyjskich operatorów sieci komórkowych. Pominięto też firmowe salony Apple. Całość ma jednak logiczne uzasadnienie i wydaje się być poniekąd oczywista. Sytuacja pewnie zmieni się po dacie 3 listopada kiedy na rynku pojawią się pierwsze egzemplarze iPhone’a X.

Źródło: Reuters

 

iPhone 7 wyprzedza w sprzedaży iPhone’a 8

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)