iPad 2 jako pomoc naukowa ?
2

iPad 2 jako pomoc naukowa ?

2

Placówka edukacyjna w Auburn w stanie Maine postanowiła wykorzystać iPada 2, jako podstawową pomoc naukową, dostępną dla każdego ucznia.

Nowy program nauczania rozpocznie się w maju, kiedy to 285 iPad?ów trafi do uczniów. Komitet przegłosował wydanie około 200 000$ na realizację i rozwój projektu. Wynika z tego, że wszyscy wierzą, że taka iPad będzie efektywnym narzędziem służącym do szybszego przyswajania wiedzy.

Użycie mobilnego urządzenia od Apple okazało się lepszym pomysłem niż wykorzystanie laptopów, lub tabletów innej firmy. Na wartość tego typu nauczania uwagę zwrócili sami pedagodzy, którzy przy użyciu własnych iPad?ów uzyskali poprawę w nauce np. tych dzieci, które miały problem z nauką alfabetu.

Zastosowanie iPad?ów docelowo ma zmniejszyć poziom analfabetyzmu w okręgu z 90 do 62% w ciągu dwóch lat.

Wizja dzieci, które do szkoły zamiast ciężkich plecaków noszą modne etui z logo Apple wydaje się jeszcze mało prawdopodobna w Polsce. Jednak przy obecnym rozwoju techniki wszyscy coraz bardziej doceniają wartość sprzętu elektronicznego, przy pomocy którego młodzież dużo łatwiej przyswaja wiedzę. Nie dziwi nas wcale, że Ameryka przoduje w stosowaniu takich unowocześnień. Niewykluczone, że działania te zmuszą producentów aplikacji do udostępnienia nowych, edukacyjnych produktów w AppStore.

Jeśli program przyniesie spodziewane efekty, może być wprowadzany w coraz większej ilości placówek edukacyjnych.

Oceń post

Comment(2)

  1. witam, co to znaczy „zmniejszyć poziom analfabetyzmu z 62 do 90%”? Powinno być raczej zwiększyć poziom alfabetyzmu lub zmniejszyć poziom analfabetyzmu z 38 do 10%.

    Pozdrawiam 🙂

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *