Home Newsy Jaki będzie stosunek Apple do walki z nietrzeźwymi kierowcami ?
Jaki będzie stosunek Apple do walki z nietrzeźwymi kierowcami ?
0

Jaki będzie stosunek Apple do walki z nietrzeźwymi kierowcami ?

0

Amerykańscy senatorowie wystosowali ostatnio oficjalny apel do Apple z prośbą o usunięcie z bazy aplikacji do pobrania produktów informujących o obecności policji i innych organów ścigania, powołanych w celu walki z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu.

Wyżej wspomniani senatorowie to Harry Reid, Charles E. Schumer, Frank Lautenberg, i Tom Udall. Stosowne pismo trafiło do rąk Scotta Forstalla, wiceprezydenta Apple od spraw oprogramowania Apple.

Programy udostępniane do tej pory w AppStore informują użytkowników o punktach kontrolnych, przejściach granicznych i bazie danych DUI ( Driver Under the Influence – jazda pod wpływem alkoholu ).

Według autorów wystosowanego apelu aplikacje są szkodliwe dla bezpieczeństwa publicznego. Nie rozwiążą one problemów z ciągle rosnącą ilością wypadków z udziałem osób nietrzeźwych, a wręcz sprawią, że osoby takie będą czuły się bezpieczniej i chętniej będą siadały za kierownicą pod wpływem alkoholu. Zamiast korzystania z podobnych aplikacji, nietrzeźwi kierowcy powinni zaopatrzyć się raczej w iBreath, produkt dostępny od kilku lat i stale niezawodny.

Apple nie odpowiedziało jeszcze na powyższą prośbę, ale na pewno zrobi to w ciągu najbliższych kilku dni.

korekta: Iwona Chmiel

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *