2

iOS 6 wprowadzi możliwość rejestracji adresów mailowych w domenie iCloud.com?

2

iCloudObok wielu nowych funkcji widocznych w poniedziałkowym releasie trzeciej już bety systemu iOS 6, Apple ujawniło także, że obecni jak i nowi użytkownicy usługi iCloud, będą mogli zarejestrować adresy mailowe kończące się na @iCloud.com, w oparciu o własne AppleID, kiedy mobilny system pojawi się w późniejszym okresie tego roku.

Migracja na adresy iCloud.com jest już drugą taką zmianą, która czeka użytkowników produktów od Apple. Pierwsza miała miejsce w 2008 roku i dotyczyła przejścia z .mac, na wkrótce likwidowany pakiet usługowy Mobile Me z końcówką .me.

Firma zaprzestała świadczyć wszelkiego rodzaju usługi MobileMe z dniem trzydziestego czerwca, przenosząc się całkowicie na platformę iCloud, która pozwala na o wiele łatwiejszą synchronizację pomiędzy różnymi urządzeniami. Chociaż informacja o zmianie nie została podana jeszcze tak naprawdę do publicznej wiadomości, to wiedzę tą udało się pozyskać dzięki releasowi kolejnej bety systemu od Apple.

Zasada będzie obecnie bardzo prosta – każdy nowy użytkownik rejestrujący się w usłudze iCloud, automatycznie otrzymywał będzie maila @icloud.com. Natomiast użytkownicy z adresami pozostającymi w @me.com, zostaną poinformowani, że utworzono dla nich nową skrzynkę mailową, która odpowiada adresowi w @me.com. Cały czas jednak nie wiemy, czy konta .me pozostaną aktywne, czy też z czasem dojdzie do ich usunięcia oraz dezaktywacji.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *