Home Artykuły iOS 14 – jak zrobić widżet Ulubione znany z poprzednich wersji systemu iOS
iOS 14 – jak zrobić widżet Ulubione znany z poprzednich wersji systemu iOS
0

iOS 14 – jak zrobić widżet Ulubione znany z poprzednich wersji systemu iOS

0

Istnieje wiele powodów, by zaktualizować iOS do wersji 14. Jednym z nich, tym najbardziej widocznym w sensie dosłownym, są nowe widżety. W iOS 14 można wreszcie dodawać widżety do ekranu głównego, podobnie jak ma to miejsce od lat w systemie Android. iOS dostał nowe, efektowne widżety dla aplikacji natywnych. Niestety są też zmiany na gorsze. Z systemu zniknął uwielbiany przez wielu widżet Ulubione. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak odzyskać tą funkcjonalność.

Widżet Ulubione pozwalał dzwonić i wysyłać wiadomości do ulubionych kontaktów, za naciśnięciem jednego przycisku. Funkcjonalność ta była bardzo wygodna, więc nic dziwnego, że lubiło ją wielu użytkowników iUrządzeń. Jednak z niewiadomych przyczyn Apple w usunął widżet Ulubione z iOS 14. Jest to dla wielu osób kompletnie niezrozumiałe, widżet Ulubione byłby niezwykle przydatny na ekranie głównym. Zła wiadomość jest taka, że niestety nie ma sposobu, by go przywrócić. Jednak jest i dobra wiadomość. Można stworzyć podobny widżet za pomocą aplikacji Skróty. Poniżej znajdziesz kompletną instrukcję jak to zrobić.

Jak zrobić widżet Ulubione w iOS 14?

Cała sztuczka polega na wykorzystaniu Skrótów. Chociaż widżet będzie działał nieco inaczej niż ten oryginalny, sprawa jest warta zachodu.

Wskazówka: warto pamiętać, że iOS 14 wyświetla jeden, cztery lub osiem skrótów w wybranym folderze, w zależności od rozmiaru widżetu. Jeśli widżet ma wyglądać ładnie, trzeba go dobrze zaplanować.

  1. Na początek należy utworzyć folder Ulubione w Skrótach

W tym celu uruchom aplikację Skróty, następnie wybierz opcję Skróty widoczną w lewym górnym rogu karty Moje skróty. Teraz kliknij ikonkę Nowy folder widoczną w prawym górnym rogu ekranu. Folder możesz nazwać w dowolny sposób, bo to nie ma wpływu na jego pracę, jednak logiczną nazwą będzie „Ulubione” skoro ma zawierać dane do widżetu Ulubione. Jeśli chcesz, możesz zmienić ikonkę folderu, wybierając nową na pasku ikon. Na koniec kliknij Dodaj, by zapisać folder.

  1. Utworz skrót

Pamiętaj, że do każdej czynności (połącznie telefoniczne, rozmowa FaceTime, widomość sms, wiadomość Message itp.) musisz utworzyć osobny skrót.

Niniejsza instrukcja dotyczy tworzenia skrótu do połącznia telefonicznego, jednak metoda tworzenia skrótów do wiadomości czy FaceTime jest identyczna.

Otwórz folder Ulubione, następnie dotknij ikonki + widocznej w prawym górnym rogu i za pomocą paska wyszukiwania wyszukaj czynność Zadzwoń. Za pierwszym razem aplikacja wyświetli listę sugerowanych kontaktów. Możesz wybrać jeden z nich lub kliknąć opcję Kontakt na końcu listy sugestii, a następnie wybrać nazwisko z listy wszystkich kontaktów zapisanych w książce adresowej. Po dokonaniu wybory kliknij przycisk Dalej widoczny w prawym górnym rogu ekranu.

W kolejnym oknie wpisz nazwę dla tego skrótu. Na przykład „zadzwoń do XXX” czy tylko nazwę kontaktu. Możesz też wybrać kolor dla skrótu (np. inne kolory dla połączeń telefonicznych, inne dla wiadomości sms) oraz ikonę.

Teraz powtórz te czynności dla każdego kontaktu, który chcesz dodać do widżetu Ulubione.

  1. Utwórz widżet

Aby utworzyć widżet, naciśnij i przytrzymaj dowolny element ekranu głównego. Następnie kliknij ikonkę + widoczną w prawym górnym rogu ekranu. Z listy widżetów wybierz Skróty. Teraz wybierz żądany rozmiar widżetu i kliknij Dodaj widżet. Gdy widżet pojawi się na ekranie głównym, wciśnij i przytrzymaj go, aż pojawi się menu szybkich akcji. Wybierz Edytuj widżet, następnie wybierz folder Ulubione i kliknij Zakończ.

iOS 14 – jak zrobić widżet Ulubione znany z poprzednich wersji systemu iOS

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *