Home Artykuły iOS 14 – Jak używać funkcji obraz w obrazie
iOS 14 – Jak używać funkcji obraz w obrazie

iOS 14 – Jak używać funkcji obraz w obrazie

0

Funkcja obraz w obrazie, znana jest w iOS od 9 wersji systemu. Jednak do tej pory była dostępna jedynie dla iPadów. iOS 14 to zmienił. Od tej pory PiP działa na wszystkich iPhone’ach, pracujących pod kontrolą iOS 14.

Jak aktywować tryb PiP

Uruchom jedną z aplikacji do odtwarzania wideo, zgodną z PiP lub rozpocznij połącznie wideo przez FaceTime. W przypadku aplikacji do odtwarzania strumieniowego, musisz rozpocząć odtwarzanie. Dopóki nie włączysz odtwarzania, funkcja PiP nie będzie aktywna.

Wskazówka: Nie wszystkie aplikacje wideo są zgodne z PiP. Wśród aplikacji zgodnych z PiP są między innymi: Amazon Prime Video, Apple TV, HBO Go, Netflix, przeglądarki internetowe i wiele innych.

Wskazówka: PiP działa zarówno w trybie pionowym jaki i poziomym, pod warunkiem, że aplikacja obsługuje orientację pionową lub poziomą. Nie można jednocześnie oglądać dwóch wideo, z dwóch aplikacji. Po włączeniu drugiego wideo, pierwsze zostanie wstrzymane.

Następnie przejdź do ekranu głównego…
iPhone’y z funkcją Face ID: przesuń palcem od dołu do góry ekranu.
iPhone’y z czytnikiem Touch ID: wciśnij raz przycisk Początek.

… lub przełącz aplikację.
iPhone’y z funkcją Face ID: przesuń powoli palcem od dołu do góry ekranu, i przytrzymaj do momentu, aż zobaczysz karty aplikacji. Następnie wybierz jedną z nich.
iPhone’y z czytnikiem Touch ID: wciśnij dwukrotnie przycisk Początek, następnie wybierz aplikację.

Przycisk PiP

W niektórych aplikacjach dostępny jest osobny przycisk aktywujący funkcję obraz w obrazie. Wciśnięcie go zminimalizuje wideo, by odsłonić inną aktywną aplikację.

Sterowanie odtwarzaniem w oknie PiP

Aby wyświetlić przyciski sterujące odtwarzaniem, należy dotknąć okna PiP. We wszystkich aplikacjach wyświetlą się przyciski pozwalające zatrzymać i wznowić odtwarzanie, w niektórych aplikacjach dostępne są dodatkowe przyciski pozwalające na przewijanie wideo do przodu lub do tyłu o 15 sekund.

Zmiana rozmiaru okna PiP

Okno PiP dostępne jest w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Zmiany rozmiaru można dokonać poprzez dwukrotne dotknięcie okna PiP lub poprzez jego rozciągnięcie na ekranie.

Przesuwanie okna PiP

Okno można przesuwać przeciągając je po ekranie. Okno w dużym rozmiarze można przesuwać w górę i w dół przy orientacji pionowej lub do dowolnego roku przy orientacji poziomej. Pozostałe dwa rozmiary można przeciągnąć do dowolnego rogu ekranu, bez względu na orientację ekranu.

Ukrywanie okna PiP

Okno PiP można przesunąć poza ekran, by pozostawić sam dźwięk, bez obrazu. Aby przywołać ponownie okno na ekran, wystarczy przesunąć palcem od krawędzi ku środkowi ekranu, w miejscu gdzie widoczny jest szary prostokąt ze strzałką.

iOS 14 – Jak używać funkcji obraz w obrazie

tags: