Home Artykuły iOS 14: Jak ustawić narastający alarm budzika z piosenką w iPhonie
iOS 14: Jak ustawić narastający alarm budzika z piosenką w iPhonie

iOS 14: Jak ustawić narastający alarm budzika z piosenką w iPhonie

0

Pomimo dodania do IOS 14 licznych funkcji i ulepszeń dotyczących monitorowania snu, programiści Apple nie zadbali o to, by użytkownikom iPhone’ów uprzyjemnić budzenie. Systemowy budzik w iPhonie nie działa w trybie Narastająco. Co prawda jest kilka dźwięków alarmu, które stopniowo zwiększają głośność, ale nawet w ich przypadku dzieje się to zbyt szybko, żeby budzenie było przyjemne. Na szczęście można temu zaradzić korzystając ze skrótu.

Jeśli o poranku wolisz wybudzać się ze snu delikatnymi dźwiękami twojej ulubionej piosenki, zamiast stresować się głośnymi dźwiękami alarmu to zapomnij o systemowym budziku w swoim iPhonie. Dzięki skrótowi Ascending Song Alarm jako dźwięk budzika możesz ustawić utwory ze cyfrowej biblioteki muzycznej, lub ustawić dowolny utwór z Apple Music, jeśli subskrybujesz tę usługę. Skrót Ascending Song Alarm uruchamia odtwarzanie wybranego utworu tuż powyżej zerowego poziomu głośności, a następnie uruchamia powtarzający się skrypt, który stopniowo zwiększa głośność. Utwór odtwarzany jest do momentu wciśnięcia przycisku zmniejszania głośności.

Co musisz wiedzieć przed zainstalowaniem skrótu

Upewnij się, że korzystasz z systemu iOS 14.0 do 14.2 lub 14.4. Skrót nie działa prawidłowo w systemie 14.3. Musisz mieć także włączoną możliwość dodawania niezaufanych skrótów do aplikacji Skróty. Oraz włączony dostęp aplikacji Skróty do iCloud.

Nim przejdziesz do kolejnej części tego tekstu, upewnij się, że dobrze zrozumiesz czym są skróty i jakie konsekwencje mogą wiązać się z ich używaniem. Wszystko na temat niezaufanych skrótów znajdziesz we wpisie Jak włączyć na iPhonie pobieranie niezaufanych skrótów Autor tekstu ani redakcja AppleMobile.pl nie biorą odpowiedzialności za skutki oraz potencjalne szkody, jakie poniesie użytkownik iPhone’a używając niezaufanych skrótów. Użytkownik robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Dodaj skrót Ascending Song Alarm do swojego iPhone’a

Aby pobrać skrót Ascending Song Alarm zeskanuj iPhonem poniższy kod.

Gdy aplikacja Aparat rozpozna kod, u góry ekranu wyświetli się baner z powiadomieniem. Przesuń po powiadomieniu palcem w dół. W oknie Kod QR witryny kliknij w przycisk Pobierz skrót. Wyświetli się karta Dodaj skrót. Przewiń ją do samego dołu i kliknij przycisk Dodaj niezaufany skrót.

Na kolejnym ekranie kliknij w Muzyka, następnie wybierz utwór, którego chcesz użyć. Możesz wybierać spośród pobranych utworów w swojej bibliotece, a także utworów z Apple Music (jeśli jestem subskrybentem tej usługi), niezależnie od tego, czy zostały pobrane na twój telefon czy nie. Gdy znajdziesz żądany utwór, dotknij go, a nastąpi przekierowanie z powrotem do ekranu konfiguracji. Aby zakończyć, kliknij Gotowe. Dodany skrót będzie widoczny na karcie Moje skróty aplikacji Skróty.

Na zakończenie musisz umożliwić dostęp dla skrótu do biblioteki muzycznej. W tym celu na karcie Moje skróty dotknij kafelek Ascending Song Alarm. Na kolejnym ekranie zostaniesz poproszony o przyznanie mu dostępu do Twojej biblioteki muzycznej, której potrzebuje do odtwarzania utworów muzycznych. Dotknij OK. Jeśli instalacja skrótu przebiegła pomyślnie, iPhone powinien rozpocząć odtwarzanie wybranej przez Ciebie piosenki. Na ekranie cyklicznie będzie się pojawiał także wskaźnik głośności i możesz Aby zatrzymać działanie skrótu i ​​muzyki, zmniejsz głośność na kilka sposobów. Aby zatrzymać odtwarzanie muzyki wciśnij przycisk zmniejszania głośności.

Stwórz automatyzację uruchamiającą budzik

Aby skrót Ascending Song Alarm działał jako budzik, musisz dodać automatyzację, która będzie go uruchamiała w czasie, kiedy chcesz być obudzony.

Uruchom aplikację Skróty. Na karcie Automatyzacja dotknij niebieski prostokąt Utwórz automatyzację osobistą. Jeśli masz już utworzone jakieś automatyzacje, dotknij najpierw znaku plus (+), widocznego w prawym górnym rogu ekranu. Teraz wybierz wyzwalacz, który będzie uruchamiał skrót. Naszym wyzwalaczem będzie Pora dnia. Następnie na kolejnej karcie dotknij Pora dnia i wpisz godzinę budzenia i dotknij Dalej, aby kontynuować.

Teraz musisz dodać akcję, która uruchomi skrót z alarmem piosenki. Kliknij Dodaj czynność, a następnie wyszukaj i wybierz Uruchom skrót. W wyświetlonym oknie czynności Skróty dotknij niebieskiego dymka Skrót. Pojawi się lista wszystkich twoich skrótów; znajdź i wybierz skrót Ascending Song Alarm. Kliknij Dalej, aby kontynuować.

Na karcie z podsumowaniem przesuń w lewo suwak przy opcji Pytaj przed uruchomieniem, aby automatyzacja mogła działać w tle. W oknie wyskakującym dotknij Nie pytaj, by potwierdzić swój wybór. Następnie dotknij Gotowe, aby zakończyć tworzenie automatyzacji. Automatyzacja pojawi się na liście.

Dostosuj skrót do własnych upodobań

Jeśli chcesz wybrać nową piosenkę lub zmienić tempo, w jakim rośnie głośność alarmu, możesz to zrobić w dowolnym momencie. Wystarczy otworzyć skrót w aplikacji Skróty i zmienić parametry alarmu, zgodnie z poniższą instrukcją.

Aby wybrać inny utwór muzyczny

Uruchom aplikację Skróty i na karcie Moje skróty, dotknij ikony wielokropka (•••) na kafelku skrótu Ascending Song Alarm. Następnie znajdź zmienną Muzyka i dotknij nazwy aktualnie odtwarzanego utworu. Następnie wybierz z biblioteki lub playlisty nowy utwór i dotknij OK, aby zapisać zmiany.

Aby wybrać inną szybkość zwiększania głośności

Uruchom aplikację Skróty i na karcie Moje skróty, dotknij ikony wielokropka (•••) na kafelku skrótu Ascending Song Alarm. Następnie znajdź zmienną Liczba (jest na samym początku). Ten parametr domyślnie ustawiony jest na 0,01, ale możesz go zmienić na przykład na 0,02 lub 0,04. Aby uzyskać idealną szybkość, zastosuj metodę prób i błędów. Dotknij OK, aby zapisać zmiany. Następnie wróć do edycji skrótu, przewiń ekran w dół do ostatniego pola Matematyka, dotknij 0,02 i ustaw parametr na dwukrotność parametru Liczba. Ponownie dotknij OK, aby zapisać zmiany.

iOS 14: Jak ustawić narastający alarm budzika z piosenką w iPhonie

 

 

 

tags: