Home Newsy iOS 11.2 z szybszym ładowaniem indukcyjnym
iOS 11.2 z szybszym ładowaniem indukcyjnym
0

iOS 11.2 z szybszym ładowaniem indukcyjnym

0

W dniu wczorajszym osoby testujące wersje poglądowe systemu iOS 11.2 mogą cieszyć się funkcjonalnością dumnie zapowiadaną przez Apple kilka miesięcy temu. Jak donosi serwis MacRumors najnowsza beta jabłkowej platformy mobilnej daje wsparcie dla ładowania indukcyjnego o mocy 7,5 W, czyli o połowę większej niż wcześniej.

Całość co zrozumiałe przełoży się na szybsze ładowanie baterii iPhone’a w trybie bezprzewodowym. By jednak móc cieszyć się tą funkcjonalnością trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią ładowarkę posiadającą wsparcie dla ładowania o mocy 7,5 watt i póki co są to wyłącznie wyroby firm zewnętrznych takich jak choćby Mophie, czy Belkin. Te dwie marki rekomendowane są przez samo Apple.

Standard Qi w najnowszej wersji 1.2 pozwala jednak ładować urządzenia z mocą 15 W. Można zatem mieć nadzieję, że wsparcie dla niego dostaną najnowsze jabłkowe smartfony z przyszłego roku.

Warto także dodać, iż oryginalna ładowarka Apple nazwana AirPower pojawi się w ofercie już w przyszłym roku. Pozwoli ona na bezprzewodowe ładowanie nawet trzech urządzeń jednocześnie.

Źródło: MacRumors

 

iOS 11.2 z szybszym ładowaniem indukcyjnym

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)