Home Artykuły iMyFone Umate – czyli jak odzyskać więcej wolnego miejsca w pamięci iPhone’a
iMyFone Umate – czyli jak odzyskać więcej wolnego miejsca w pamięci iPhone’a

iMyFone Umate – czyli jak odzyskać więcej wolnego miejsca w pamięci iPhone’a

2

Program iMyFone Umate służy do oczyszczania urządzeń Apple(iPhone,iPad,iPod) pracujących pod kontrolą IOS 7 wzwyż ze zbędnych śmieci, które niepotrzebnie znajdują się na urządzeniu zajmując cenne miejsce. Program będzie szczególnie pomocny dla osób posiadających urządzenia wyposażone w 16 GB lub mniej. Według producenta dzięki zastosowaniu kompresji zdjęć, będzie można odyskać do 75% wolnej przestrzeni. Program jest skonstrułowany tak, aby każdy zainteresowany się w nim odnalazł. Przedstawię wam krótki poranik, gdzie postaram się przedstawić wszystkie funkcje i możliwości jakie daje nam program iMyFone Umate.

Skanowanie iUrządzenia

Wykonanie skanu naszego urządzenia jest pierwszą opcją po uruchomieniu programu. Po podpięciu naszego sprzętu do komputera wyświetla nam się informacja o pojemności, ostatnim skanowaniu i oczyszczonej pamięci z wykonanego czyszczenia.

Wciśnięcie opcji QuickScan rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu zbędnych plików(Junk Files), pamięci podręcznej(Temporary Files), oraz plików o dużych rozmiarach takich jak aplikacje, zdjęcia i filmy. Czyszczenie jednej z tych opcji powoduje opcja „clean”, która znajduje się przy wspomnianych wyżej efektach skanowania.

Junk Files

Zbędne pliki, które gromadzą się na urządzeniach są normalne,  głównie od aplikacji firm trzecich. Za pomocą  iMyFone Umate usuniemy to czego nie chcemy na naszym jabłkowym sprzęcie.

Crash Logs- raporty błędów generowane przez system IOS, powodowane przez aplikacje i sam system.

Photo Caches- pliki graficzne zapisywane na urządzeniu przez aplikacje zewnętrznych firm.

Download Temp Files- usuwanie uszkodzonych plików, które zostały w folderze plików tymczasowych.

User Storage Files- eliminuje pliki tymczasowe w pamięci użytkownika.

iTunes cache- usuwa pliki nieudanej synchronizacji z programem iTunes.

Przy każdej z opcji jest informacja ile dana operacja zwolni pamięci.

Tempoary Files

 

W tym miejscu pliki z pamięci podręcznej mogą zostać przeskanowane i usunięte. Podobnie jak na stronie domowej widzimy nasze urządzenie, oraz datę ostatniej operacji wraz ze zwolnioną pamięcią.

Photoski

Dwie opcje do wyboru, jedna umożliwia zaoszczędzić pamięć na naszym iUrządzeniu kompresując bezstratnie zdjęcia oszczędzając 75%, a druga stworzyć kopię zapasową i usunąć zdjęcia.

Large Files

Jak sama nazwa mówią, w tym miejscu możemy zobaczyć oraz następnie stworzyć kopię zapasową oraz usunąć pliki o dużej wadzę takie jak filmy, albumy muzyczne. Usunięcie któregoś z plików jest banalne, bowiem wystarczy zaznaczyć interesujące nas pliki po czym nacisnąć „Back Up & Delete”.

Apps

Wszystko wygląda podobnie jak w „large files” bowiem tutaj zamiast filmów i muzyki widzimy wszystkie aplikację zainstalowane na urządzeniu, i tak samo jak wyżej zaznaczamy wybrane przez nas aplikację i naciskamy „remove”. W odróżnieniu od filmów i muzyki aplikacje są usuwane, bez tworzenia kopii!

iMyFone Umate – czyli jak odzyskać więcej wolnego miejsca w pamięci iPhone’a

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!