Home Artykuły iMyFone D-PORT – Jak zgrać SMSy, WhatsUp i inne dane z iPhone’a na komputer?
iMyFone D-PORT – Jak zgrać SMSy, WhatsUp i inne dane z iPhone’a na komputer?

iMyFone D-PORT – Jak zgrać SMSy, WhatsUp i inne dane z iPhone’a na komputer?

0

Coraz częściej potrzebujemy zrobić, lub odzyskać kopie zapasową danych, które spoczywają na naszym urządzeniu. Idealnym narzędziem do tego typu operacji jest sprawdzony program iMyFone D-Port, który zdecydowanie wygodniej i sprawnie zarządza backupami niż iTunes. Program działa na podobnej zasadzie co iTunes, więc jest bezpieczny.

Program pozwala na korzystanie z kilku dostępnych funkcji:

Back Up & Export from Devices

Jest to pierwsza opcja, która pojawia się po uruchomieniu programu. Mamy tu kilka dostępnych opcji:

  • Eksport data- daje nam możliwość eksportowania wybranych danych z urządzenia(np.kontakty, zakładki w Safari).
  • Make a Full Backup- program tworzy pełną kopię zapasową naszego urządzenie (wszystkie pliki).
  • Back Up Messages- kopia zapasowa wiadomości.
  • Back Up WeChat- kopia zapasowa wiadomości chińskiego komunikatora „WeChat”.
  • Back Up WhatsUp- kopia zapasowa zawartości programu „WhatsUp”.

Extract Data From Backup

W tym miejscu wyświetlają się wszystkie kopie zapasowe utworzone i zapisane np. w iTunes. Przy każdym backupie znajdują się informacje gdzie został utworzony, nazwa urządzenia, informacje o wersji IOS oraz model iSprzętu, data, i rozmiar kopi zapasowej. Jeżeli chcemy przywrócić jeden z backapów wystarczy wybrać dany plik i nacisnąć przycisk „next”, a następnie interesujące nas dane do przywrócenia.

Restore Backup to Devices

Podobnie jak w powyższej sekcji i tu otrzymujemy dostęp do kopii zapasowych urządzenia i plików, wszystkich informacji o danym backupie. Po wybraniu danej kopii otrzymujemy dostęp do dwóch możliwych opcji, pierwsza to „Restore Full Backup” umożliwiająca całkowite odtworzenie urządzenia z danego backapu, druga zaś opcja pozwala na częściowe przywrócenie danych z kopii zapasowej.

W prawym górnym rogu znajdują się „ustawienia”, w których ustawimy miejsce gdzie mają zapisywać się kopie zapasowe oraz folder, z których program będzie wyświetlać zrobione backupy, oprócz tego jest jeszcze możliwość zmiany formatu exportowanego pliku z „.html” na „.XLS”. Oprócz samych ustawień znajdziemy tam kilka opcji jak np. odnośnik do rejestracji, lub miejsce do zgłaszania napotkanych błędów”feedback”.

Zakup programu

Program zakupimy lub skorzystamy z wersji próbnej na oficjalnej stronie producenta dostępnej pod tym linkiem. Ceny programu dla systemu operacyjnego Windows zależne od rodzaju licencji wahają się od 19.95$ za roczną licencje, po 219.95$ za licencję bezterminową. Ceny na system operacyjny MacOS są dokładnie takie same jak dla platformy Microsoftu.

iMyFone D-PORT – Jak zgrać SMSy, WhatsUp i inne dane z iPhone’a na komputer?

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!