Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Ginger, rozkład jazdy, na iPhone, iPoda oraz iPada
Ginger, rozkład jazdy, na iPhone, iPoda oraz iPada

Ginger, rozkład jazdy, na iPhone, iPoda oraz iPada

2

Ginger dla iPhone, iPod i iPadMamy dobrą wiadomość dla wszystkich posiadaczy produktów mobilnych Apple. Od dwóch dni w sklepie AppStore dostępna jest aplikacja Ginger, która umożliwia dostęp do rozkładu autobusów i tramwai w Poznaniu, Tychach, Wrocławiu i Białymstoku.

Mobilny rozkład jazdy komunikacji miejskiej w postaci aplikacji Ginger funkcjonuje na rynku polskim od kilku lat. Łączna ilość użytkowników aplikacji w Poznaniu, Tychach, Wrocławiu i Białymstoku wynosi ponad 600 tys. miesięcznie (dane z oficjalnych statystyk pobrań).

Tym, co wyróżnia tą wersję aplikacji od pozostałych jest możliwość geolokalizacji najbliższego przystanku z pozycji pierwszego ekranu. Funkcja ta jest dostępna za pomocą przekazu GPS i symbolizuje ją widoczny przycisk w lewym, górnym rogu na pierwszym panelu po włączeniu aplikacji.

Drugą nowością w Ginger dla iPhone jest możliwość zobaczenia na mapie miasta wybranego przystanku. Po wyborze numeru linii oraz kierunku jazdy pokazuje się ekran, w którego prawym, górnym rogu znajduje się zakładka pod nazwą mapa. Wybór tej opcji powoduje przejście do kolejnego ekranu, który pokazuje obraz mapy z czerwonym punktem, który oznacza wyszukiwany przystanek na tle miasta.

Na dole każdego ekranu znajduje się menu, a w nim panel pomocy technicznej. Po najechaniu na niego użytkownik widzi ekran, gdzie znajduje się adres strony poświęconej aplikacji Ginger. Tam także dostępne są dodatkowe informacje oraz adres kontaktowy w razie pytań.

Twórcy aplikacji mają w planie kolejne niespodzianki dla użytkowników iPhone i obecnie pracują nad funkcją, która pozwoli na szybkie wyszukiwanie całych tras połączeń.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.