Gemini 2 – usuń te duplikaty, po co ci one?!

Gemini 2 – usuń te duplikaty, po co ci one?!

Gemini 2 – usuń te duplikaty, po co ci one?!

0

MacBooki i ich dyski – odwieczna zmora. Apple za każdy gigabajt więcej każe sobie płacić jak za złoto – a portfele z gumy nie są. Jak temu zaradzić? Usuńmy zduplikowane pliki!

Gemini 2 – pogromca duplikatów

Częstym problemem pracy biurowej, blogera, lub po prostu posiadacza komputera, który ma na swoim dysku dużo zdjęć czy dokumentów są niechciane duplikaty. Czasem coś się kliknie, coś się przerwie i rozpocznie od nowa i pliki potrafią się zduplikować. Czasami nawet wielokrotnie. Taki proceder powtarzany wielokrotnie może poważnie nadszarpnąć nasz niewielki dysk komputerowy, ponieważ jedna kopia masakry nie czyni – ale tysiąc już tak! 

Czym jest?

Gemini 2 jest prostym programem, który poprzez skanowanie plików pozwala nam wykryć te zdublowane, a następnej zdecydować co mamy z nimi zrobić (najrozsądniej je usunąć). Jest to luksus, na który każdy z nas może sobie pozwolić. Program jest niezwykle prosty w obsłudze i działaniu – poradzi sobie z nim osoba na każdym etapie znajomosci komputera. 

Jak działa? 

W celu eksperymentu stworzyłem sobie testowy folder, a następnie umieściłem w nim kilka plików. Niektóre z nich zostały skopiowane i ponownie wrzucone do tegoż folderu – inne natomiast nie. Pozwoli nam to sprawdzić, jak program radzi sonie z odróżnianiem plików i czy nie usunie mi przypadkiem czegoś ważnego (np. Pracy magisterskiej czy CV).  W następnym punkcie poznacie wyniki testu.

Jak przeprowadzić czyszczenie?

To niezwykle proste!  Uruchamiamy program, wybieramy folder, którym chcemy się zająć i czekamy. Program musi „pomyśleć” i przeskanować każdy plik oraz porównać je ze sobą – to zajmuje tyle czasu, ile plików zawiera dany folder. Dużo plików to długi czas oczekiwania, mało plików to analogicznie krótszy czas skanowania. 
Kiedy Gemini skończy swoją pracę – przyszła kolej na nas, musimy podjąć decyzję co zrobić ze zduplikowanymi plikami (które oczywiście możemy przejrzeć – każdy z osobna) ja zachęcam was do skasowania ich, przecież zalecamy nam na miejscu. Jeśli usunęliście duplikaty – bum! Program poinformuje was ile miejsca zwolniliście na swoim dysku twardym. (Tak swoją drogą – to czy dysk wrażliwy z emocjami będzie nazywany dyskiem miękkim…?)

Podsumowując – czy warto kupić Gemini?

Program kosztuje około 70 zł, ale spokojnie! Możecie skorzystać z trzydniowego okresu próbnego, który rzecz jasna jest darmowy. Dzięki niemu zadecydujecie, czy Gemini 2 jest wam potrzebny i czy przysłuży się waszemu komputerowi. W mojej ocenie jest to program bardzo intuicyjny, prosty w obsłudze, ale jednocześnie bardzo konkretny w swoim działaniu – robi to, co ma robić. Tylko tyle i aż tyle. 

Program możecie pobrać z AppStore na waszym Macu, klikając tutaj – *KLIK*

Gemini 2 – usuń te duplikaty, po co ci one?!

Zalety Wady

Zalety

  • Prostota działania
  • Łatwa obsługa
  • Robi to, co ma robić

Wady

  • Cena
  • Brak możliwości skanu całego komputera
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/