Francuski sąd nakłada grzywnę na Apple za nadużycia w App Store
0

Francuski sąd nakłada grzywnę na Apple za nadużycia w App Store

0

Francuski sąd w Paryżu ukarał dziś Apple grzywną w wysokości 1 miliona dolarów za nadużycia w App Store – donosi Reuters. Zgodnie z orzeczeniem Apple nałożyło nieuczciwe klauzule handlowe na francuskich twórców aplikacji w celu uzyskania dostępu do App Store.

Decyzja jest wynikiem wieloletniego dochodzenia prowadzonego przez francuski organ nadzorujący sprawy konsumenckie i oszustwa (DGCCRF). Francuski minister finansów Bruno Le Maire broni praw programistów i uważa, że ​​sklepy z aplikacjami Apple i Google wykorzystują twórców. Jego dochodzenie wykazało, że istnieją „znaczące nierównowagi” w relacjach między Apple i Google a programistami, którzy sprzedają aplikacje w tych sklepach.

W oświadczeniu Apple powiedziało, że przyjrzy się decyzji sądu i będzie kontynuował współpracę z francuskimi programistami. Firma powiedziała również, że wierzy w „żywe i konkurencyjne rynki”, które umożliwiają rozkwit innowacji.

„Dokładnie przeanalizujemy tę decyzję francuskiego sądu i będziemy nadal ciężko pracować, aby zapewnić wsparcie programistom i bezpieczeństwo użytkownikom. Za pośrednictwem App Store pomogliśmy francuskim programistom dzielić się swoją pasją i kreatywnością z użytkownikami na całym świecie. Jednocześnie tworząc bezpieczne i zaufane miejsce dla klientów.”

Grzywna nałożona na Apple jest niewielka, jeśli chodzi o dochody firmy. Ale może potencjalnie prowadzić do zmian w regulaminie App Store.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.