Home Newsy Foxconn – przygotowania do produkcji iPhone’a 14
Foxconn – przygotowania do produkcji iPhone’a 14
0

Foxconn – przygotowania do produkcji iPhone’a 14

0

W miarę zbliżania się premiery iPhone’a 14 największa fabryka iPhone’ów w Foxconn Technology Group zaczyna szaleć. Firma Foxconn, zlokalizowana w Zhengzhou w Chinach, oferuje premie rekrutacyjne nowym pracownikom, którzy przygotowują się do produkcji nadchodzącego iPhone’a 14 firmy Apple.

Firma zaczęła zatrudniać nowych pracowników linii montażowych i stażystów, jednocześnie podnosząc premię. Według South China Morning Post pracownicy muszą pozostać w pracy przez co najmniej cztery miesiące, aby otrzymać tę premię. Ogłoszenie o naborze zostało opublikowane w poniedziałek przez Digital Product Business Group firmy Foxconn, która jest odpowiedzialna za produkcję iPhone’ów. Spodziewamy się, że firma pracuje również nad produkcją dla iPhone’a 14.

Szaleństwo w zatrudnianiu nastąpiło po zahamowaniu i blokadzie pracy w chińskim zakładzie w zeszłym miesiącu w związku z lockdownem COVID-19. Firma zwykle oferuje dodatkowe premie do zatrudniania każdego lata, aby przyciągnąć nowych pracowników do zakładu. Fabryka Foxconn w Zhengzhou produkuje 80% iPhone’ów na całym świecie, a letnie szaleństwo zatrudniania pomaga przygotować się na premierę nowego iPhone’a jesienią.

„Oczekuje się, że najnowsza kampania rekrutacyjna Foxconna zwiększy nagrody pieniężne, aby w nadchodzących miesiącach pozyskać więcej pracowników, ponieważ producent kontraktowy stara się zapewnić stabilny poziom produkcji, powiedział Ivan Lam, analityk z Hongkongu w Counterpoint Research.”

South China Morning Post wspomina również, jak zakłócenia łańcucha dostaw w Chinach skłoniły Apple do rozważenia przeniesienia produkcji do Indii lub Wietnamu. Niedawno premier Wietnamu spotkał się z prezesem Timem Cookiem, aby omówić wprowadzenie produkcji Apple do kraju. Chociaż nie ma nic oficjalnego, Cook powiedział, że Apple rozważa rozszerzenie swojego łańcucha dostaw na Wietnam.

źródło: 9t05mac.com

Foxconn – przygotowania do produkcji iPhone’a 14

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.