Home Newsy Nadchodzący chip firmy Apple prawdopodobnie będzie zbudowany za pomocą technologii 3nm
Nadchodzący chip firmy Apple prawdopodobnie będzie zbudowany za pomocą technologii 3nm
0

Nadchodzący chip firmy Apple prawdopodobnie będzie zbudowany za pomocą technologii 3nm

0

Według tajwańskiej publikacji branżowej DigiTimes, TSMC będzie produkować nadchodzące układy Apple „M2 Pro” i „M3” w oparciu o chip 3 nm.

„Apple podobno zarezerwowało pojemność TSMC dla swoich nadchodzących procesorów 3 nm M3 i M2 Pro”, powiedział DigiTimes w raporcie poświęconym konkurencji między producentami chipów, takimi jak TSMC i Samsung, w celu zabezpieczenia zamówień na chipy 3 nm. Zgodnie z oczekiwaniami, raport informuje, że TSMC rozpocznie masową produkcję chipów 3 nm w drugiej połowie 2022 roku.

W swoim najnowszym biuletynie Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że spodziewa się, iż M2 Pro będzie używany w 14-calowym MacBooku Pro, 16-calowym MacBooku Pro i high-endowym Macu mini. Jeśli chodzi o M3, Gurman spodziewa się, że chip będzie używany w zaktualizowanym 13-calowym MacBooku Air, zupełnie nowym 15-calowym MacBooku Air, nowym iMacu i potencjalnie nowym 12-calowym MacBooku.

Najprawdopodobniej w tym scenariuszu M2 Max zostałby również wyprodukowany w procesie 3 nm. Ten chip byłby odpowiedni dla najwyższych konfiguracji MacBooka Pro i Mac Studio, jeśli Apple zdecyduje się zaktualizować ten komputer w ciągu przyszłego roku.

Vadim Yuryev, gospodarz kanału YouTube Max Tech, stanowczo wyraził swoją opinię, że M2 Pro rzeczywiście będzie 3 nm w serii tweetów w ciągu ostatnich kilku tygodni. W przeszłości Yuryev dokładnie ujawnił, że układ M1 Ultra w Mac Studio byłby w rzeczywistości dwoma układami M1 Max połączonymi jako pojedynczy układ.

Jeśli raport 3 nm jest prawdziwy, różnica wydajności między M2 Pro i M2 może być nawet większa niż między M1 Pro i M1. Warto jednak złagodzić oczekiwania, dopóki jakiekolwiek dodatkowe raporty nie potwierdzą, że układ M2 Pro ma 3 nm.

źródło: macrumors.com

Nadchodzący chip firmy Apple prawdopodobnie będzie zbudowany za pomocą technologii 3nm

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.