Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Filmy z rozmytym tłem na iPhonie? Oto Focos Live!
Filmy z rozmytym tłem na iPhonie? Oto Focos Live!

Filmy z rozmytym tłem na iPhonie? Oto Focos Live!

0

Marzyliście o kręceniu filmów z typowym dla lustrzanek rozmyciem tła, ale nie macie funduszy bądź chęci aby zakupić lustrzankę? Patrzyliście z zazdrością na kolegów z Samsungami, którzy takie filmy mogli kręcić? No to mam dla was dobrą wiadomość – zapraszam!

Rozmyte tło – ale po co?

Z rozmywaniem tła przez smartfony jest jak z gotowaniem u ludzi – jedni robią to lepiej, drudzy gorzej. iPhone w tym rankingu plasuje się raczej po stronie tych lepszych.W końcu dzięki podwójnym/potrójnym kamerom, systemowi sztucznej inteligencji zwanemu Neural Engine bądź kamerze True Depth możemy w bardzo dobry i ładny sposób rozmyć tło na naszych portretach. No ale po co je rozmywać? A no po to, aby zdjęcia wyglądały ładniej. A i można przy okazji ukryć bałagan w tle 🤫😆

Dlaczego iPhone nie potrafi nagrywać filmów z rozmazanym tłem? Nie wiem. Już jakiś czas temu umożliwił nam to chociażby Snapchat. Od teraz dostępna jest aplikacja Focos Live, która pozwoli jeszcze bardziej zbliżyć wasz smartfon do lustrzanki!

Co jest wymagane aby rozmyć tło?

iPhone, kamera TrueDepth lub z dwoma/trzeba obiektywami (czyli Wszystkie iPhone z Plusem od 7 oraz najnowsze iPhone bezramkowe mogą skorzystać z tej aplikacji). Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz nasz hardware do ładnego oraz płynnego rozmazania tła na nagraniach. Sprawdziłem to i…

Czy i jak to w ogóle działa?

Działa. Działa nawet zaskakująco dobrze! Aplikacja poradziła sobie ze zmianą osoby i ruchami telefonu wywołanymi poprzez trzęsąca się rękę. Byłem i jestem pod wrażeniem, jaki kawał roboty odwalił twórca tej apki. Serio. Jest to majstersztyk. Najlepsze efekty uzyskacie w momencie, kiedy telefon będzie znajdował się na statywie a wy nie będziecie jakoś przesadnie szybko uciekać i wracać w kadr. To takie moje spostrzeżenie. Ważne jest także dobre oświetlenie. Poniżej wrzucam wam wykonany przeze mnie filmik. Możecie ocenić sami  😄

Bardzo podoba mi się także możliwość nałożenia mozaiki na twarz osoby nagrywanej, dzięki czemu będziemy mogli uniknąć upublicznienia jej twarzy.

Czy warto?

Będzie to świetna zabawa dla was – kręcić takie filmy, które wyglądają niczym z lustrzanki. Aplikacja w podstawowej wersji (brak opcji 4K oraz rozbudowanej edycji filmów) jest dostępna za darmo – dzięki czemu każdy z was może ją przetestować i stwierdzić, czy was to bawi czy może nie.

Ja byłem niezwykle zadowolony z pracy jak i efektów Focos Live, więc mogę wam ją polecić prosto z serduszka. Poniżej wrzucam wam jeszcze ciekawą recenzję, którą również polecam obejrzeć.

Skąd pobrać?

Aplikację pobierzecie za darmo klikając tutaj – *KLIK*. Możecie również wykupić sobie wersję rozszerzoną, która pozwoli wam na kręcenie filmów w jakości 4K oraz ich późniejszą obróbkę już w samej aplikacji.

Filmy z rozmytym tłem na iPhonie? Oto Focos Live!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/