Fibaro finalistą plebiscytu Męska Rzecz 2012
0

Fibaro finalistą plebiscytu Męska Rzecz 2012

0

Panel sterowania centralki HC2Centralki Home Center 2 – marki Fibaro, która wprowadza na rynek inteligentne systemy zarządzania budynkami, zakwalifikowały się do finału plebiscytu Męska Rzecz 2012 w kategorii ?Gadżet i elektronika?.

Już 8 grudnia, podczas uroczystej gali finałowej okaże się, które z rozwiązań zdobędzie laur męskiego gadżetu 2012. Do ścisłego finału w kategorii ?Gadżet i elektronika? oprócz centralki Home Center 2, jury w składzie: Mariusz Czerkawski, Kamil Durczok, Robert Gonera, Rafał Jemielita, Paweł Jordan, Kuba Przygoński i Adrian Zieliński, zakwalifikowało telewizor LG 3D 84” Ultra HD oraz smartfona Samsung Galaxy S III.

Cóż może byś bardziej męskiego, niż zapewnienie swoim najbliższym bezpiecznej i wygodnej przestrzeni do życia? Pojęcie gadżetu na naszych oczach nabiera nowego znaczenia, gdyż innowacyjna centralka Home Center 2 daje bezcenne poczucie autentycznej swobody i permanentnego bezpieczeństwa.

mówi Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków Fibaro.

Współczesna technologia dąży do zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa użytkowania w środowisku, w którym człowiek i jego rodzina pracuje, odpoczywa i uczy się. Inżynierowie Fibar Group, tworząc centralkę Home Center 2, oddali do użytku serce systemu zarządzania inteligentnym budynkiem, które może koordynować pracę dowolnej ilości modułów odpowiedzialnych za poszczególne segmenty, takie jak ogrzewanie, oświetlenie czy zamykanie i otwieranie okien, a nawet działanie ogrodowych zraszaczy. Komunikacja między centralką a modułami zachodzi bezprzewodowo z wykorzystaniem technologii Z-wave, a sama ich instalacja nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku. Zintegrowaną funkcjonalnością systemu kierować można praktycznie z każdego zakątka globu przy użyciu smartfona lub tabletu z zainstalowaną aplikacją, będącą integralną częścią architektury Fibaro. System realizuje także komendy głosowe za pośrednictwem wirtualnej asystentki LiLi.

Plebiscyt Męska Rzecz organizowany jest co roku przez stację TVN Turbo. Głosowanie telewidzów w tegorocznej edycji potrwa do 2 grudnia, a transmisja z gali zagości na antenie TVN Turbo. Relacja z wydarzenia pojawi się także w głównym TVN.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *