Home Newsy Czytnik Touch ID w innym miejscu niż dotychczas sądzono
Czytnik Touch ID w innym miejscu niż dotychczas sądzono
0

Czytnik Touch ID w innym miejscu niż dotychczas sądzono

0

Przy okazji tematu nadchodzącego, jubileuszowego modelu iPhone’a dość sporo kontrowersji budzi obecność czytnika linii papilarnych Touch ID oraz prawdopodobne miejsce jego ulokowania. Dotąd pojawiło się wiele tez związanych z tym zagadnieniem, a do powstałej listy dołączyła właśnie kolejna.

Zdaniem wielu analityków Apple ma problem z implementacją czytnika Touch ID z wyświetlaczem, co może sugerować jego umieszczenie w tylnej części obudowy tuż pod logo Apple. Pojawiły się również głosy o całkowitej rezygnacji z tego rozwiązania na rzecz sensora 3D umożliwiającego rozpoznawanie twarzy użytkownika.

Niedawno opublikowane zdjęcia przedstawiające iPhone’a 8 rzucają jednak nowe światło w tym temacie. Urządzenie posiada wszystkie te cechy, o których głośno było w ostatnim czasie za sprawą plotek. Można zauważyć takie elementy konstrukcyjne jak wyświetlacz zajmujący niemal cały przedni panel oraz tylna kamera z obiektywami rozmieszczonymi wertykalnie. Jest jeszcze jeden szczegół – większy niż dotychczas przycisk usypiania. Część osób sądzi, że rozmiar przycisku Sleep zmieni się, bowiem to właśnie tam znajdować się będzie czytnik linii papilarnych. Podobne rozwiązanie niegdyś stosowane było przez firmę Sony.

Warto jednak przypomnieć, iż Apple testowało kilka wariantów konstrukcyjnych iPhone’a 8. Który jednak ostatecznie trafi do oferty przekonamy się najprawdopodobniej dopiero we wrześniu podczas prezentacji.

Źródło: Onetech

 

Czytnik Touch ID w innym miejscu niż dotychczas sądzono

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)