Czy warto przyozdobić Macbooka naklejkami?
Czy warto przyozdobić Macbooka naklejkami?

Czy warto przyozdobić Macbooka naklejkami?

0

Mój nowy komputer został przyozdobiony dedykowaną naklejką przedstawiającą postać z kultowej bajki The Simpson. Naklejka do samodzielnego montażu została zakupiona na Allegro. Naklejenie ozdoby zajęło mi kilka minut włącznie z wyczyszczenie zabrudzonej powierzchni Macbooka. Efekt końcowy – super!Naklejki na macbooka w AppleMobile.pl 1

Naklejkę kupiłem na jednej z aukcji allegro. Cena za kolorową wyniosła 44.90zł + 12 złotych za wysyłkę po wpłacie na konto. Dość sporo jak na kartkę papieru. Okazało się jednak, że paczka jest wysyłana aż z Chin. Stąd tak wysoki koszt transportu. Na paczkę czekałem około tygodnia. Naklejki dedykowane są dla konkretnego modelu komputera. Ja wybrałem wersję dla 13 calowego Macbooka Pro. Na allegro można znaleźć też wersje monograficzne, które są o połowę tańsze. W kolorze moim zdaniem wygląda to lepiej. Naklejenie rozpocząłem od porządnego wyczyszczenia i odtłuszczenia powierzchni komputera.

Naklejki na macbooka w AppleMobile.pl 2

Użyłem do tego środka iPure dla Aluminium. Można go kupić w naszym sklepie. Oczywiście możecie do czyszczenia użyć dowolnych kosmetyków, które nadają się do czyszczenia takich powierzchni. (Nadają się także płyny do czyszczenia ekranów telewizorów i monitorów).

Naklejki na macbooka w AppleMobile.pl 3

Kolejnym krokiem było odklejenie ozdoby od wersji ochronnej i przyklejenie jej na komputer. Instrukcja mówi żeby po prostu odkleić naklejkę i przykleić na klapkę komputera.

Naklejki na macbooka w AppleMobile.pl 4

Jeżeli postąpicie według instrukcji i nie uda Wam się dobrze wymierzyć przyklejenia, lub co gorsza naklejka Wam się poskleja, porobią się bąble itp. to raczej będziecie mogli ją wyrzucić do kosza. Dlatego ja do naklejenia również użyłem kosmetyku iPure.

Naklejki na macbooka w AppleMobile.pl 5

Spryskałem całą powierzchnię naklejki sporą ilością iPure. W podobny sposób przyklejaliśmy kiedyś folie marki ZAGG dzięki czemu można było dokładnie ułożyć ją na powierzchni telefonu czy, co trudniejsze, tabletu i przykleić bez bąbli.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *