Home Newsy Ciekawy koncept MacBooka
Ciekawy koncept MacBooka
0

Ciekawy koncept MacBooka

0

Przenośne komputery od Apple na przełomie wielu lat bywały jedynie odchudzane, poddawane lekkiej modyfikacji wizualnej lecz projektanci za każdym razem starali się zachować charakterystyczną bryłę tego urządzenia. Starali się nie zrywać ze stereotypem, kształtem, który kojarzony jest z jabłkowym laptopem, czyli czymś, co przez użytkowników zostało bardzo dobrze przyjęte.

MacBook patrząc z perspektywy zmian w designie jakich doświadczył iPhone domaga się podobnego przedsięwzięcia. Zmiany wizualnej, która zauważalna będzie na pierwszy rzut oka i pchnie komputer na kolejny poziom rozwoju. Z takiego właśnie założenia wyszedł jeden z projektantów szykując, nie ukrywam, bardzo ciekawy koncept MacBooka X. Autorem konceptu jest Ludovico Campana.

Jak już nazwa urządzenia wskazuje mamy tu do czynienia z komputerem inspirowanym wyglądem iPhone’a X. Laptop zatem posiada obudowę o zaokrąglonych krawędziach, a nie ostrych jak dotychczas oraz ekran pozbawiony ramek. Jest to oczywiście wyświetlacz Super Retina.

Zmiany dosięgły także klawiaturę. Posiada ona zaokrąglone przyciski, co jak twierdzi projektant nie jest podyktowane wyłącznie względami estetycznymi ale takie rozwiązanie ma być wygodniejsze w praktycznym użyciu.

Źródło: Ludovico Campana

 

Ciekawy koncept MacBooka

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *