Home Newsy Hybrydowe urządzenie od Apple – koncept
Hybrydowe urządzenie od Apple – koncept
0

Hybrydowe urządzenie od Apple – koncept

0

Wielu producentów z segmentu elektroniki użytkowej posiada w swoim portfolio urządzenia hybrydowe, to znaczy takie które łączą w sobie cechy zarówno laptopa jak i tabletu. Najczęściej są to produkty składające się z dwóch części: podstawy z klawiaturą wraz z gładzikiem i różnymi portami oraz odłączanego ekranu dotykowego, który po oddzieleniu od całości pełni rolę tabletu działającego pod kontrolą systemu stacjonarnego. Rozwiązanie to spotkało się z dużą aprobatą ze strony konsumentów, choć Apple nie widzi miejsca na takowy sprzęt w swoim portfolio. 

Nie przeszkadza to jednak pofantazjować co niektórym grafikom. W sieci bowiem ukazał się koncept takiego właśnie urządzenia sygnowanego logo nadgryzionego jabłka. Całość została nazwana MacPad Pro i przypomina komputer z linii MacBook Pro, tyle że ekran tego urządzenia można odłączyć od zestawu. Produkt działa co oczywiste pod kontrolą systemu macOS.

W przeszłości CEO Apple wielokrotnie i nieprzychylnie wypowiadał się na temat hybryd. Najczęściej były to komentarze wypowiadane w kontekście medialnych dociekań o prawdopodobieństwo pojawienia się na rynku MacBooka z dotykowym ekranem. Firma wyraźnie oddziela tablet od laptopa, sukcesywnie rozwijając każde z tych urządzeń oddzielnie.

Źródło: YouTube

 

Hybrydowe urządzenie od Apple – koncept

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)