Home Newsy Kolejny patent od Apple związany z Touch ID
Kolejny patent od Apple związany z Touch ID
0

Kolejny patent od Apple związany z Touch ID

0

Dokumentacja sporządzona przez Apple jaka znalazła się w bazie Biura Patentów i Znaków Towarowych USA może wskazywać przyszłe umiejscowienie czytnika linii papilarnych w jabłkowych smartfonach. Temat jest obecnie gorący za sprawą rocznicowego iPhone’a, w którym firma zastosuje rzekomo nowe rozwiązania konstrukcyjne, w tym pozbawi urządzenie tradycyjnego przycisku Home. Zmiany obejmą również wspomniany czytnik Touch ID. 

Różne plotki w różny sposób podchodzą do zagadnienia. W jednych mówi się o implementacji czytnika linii papilarnych w tylnej części obudowy urządzenia, tuż pod logo Apple, inne zaś obstają przy zespoleniu tego elementu z wyświetlaczem. Wiadomo jednak, iż Apple pracuje też nad inną lokalizacją dla tego komponentu.

Wymieniona dokumentacja patentuje umiejscowienie Touch ID w przycisku Power. W treści opisującej rozwiązanie skupiono się jednak na sposobie łączenia sensora z ochraniającą go powłoką. Prawdopodobnie taki scenariusz związany z konstrukcją był już swego czasu testowany przez Apple, choć nie jest powiedziane, iż w ostateczności trafi on do realizacji i tym samym użytku ogólnego.

Źródło: USPTO

 

Kolejny patent od Apple związany z Touch ID

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)