Home Newsy Ciekawa wizja paska Touch Bar w systemie iOS
Ciekawa wizja paska Touch Bar w systemie iOS

Ciekawa wizja paska Touch Bar w systemie iOS

0

Touch Bar czyli pasek zastępujący obecnie w niektórych modelach komputera MacBook Pro tradycyjny rząd przycisków funkcyjnych na klawiaturze budzi mieszane uczucia. Dla jednych jest to element bez którego trudno sobie wyobrazić użytkowanie komputera, przez innych taktowany jest jako zbędny bajer, który na domiar złego ociężale się rozwija.

Od dłuższego czasu Apple nie wprowadza w zakresie tej funkcjonalności nowych opcji takich jak choćby możliwość wyświetlania podstawowych danych systemowych jak stan naładowania baterii, data i czas. Dotykowy panel aż prosi się o takie dobrodziejstwa. Elementu tego brak również w mobilnej wersji systemu operacyjnego.

W sieci jednak ukazał się koncept paska Touch Bar działającego w środowisku platformy iOS, a jego autorem jest Eyad Murshid, który swoją pracą podzielił się w serwisie GitHub. Pasek Touch Bar byłby stałym elementem systemowej klawiatury i znajdowałby się nad paskiem, w którym obecnie wyświetlane są podpowiedzi wpisywanych słów.

Mobilny Touch Bar tu nazwany przez twórcę konceptu Accessory Touch Bar dawałby dostęp do szybkiego wprowadzenia ikon Emoji, zmiany natężenia głośności i byłby to w pełni konfigurowalny element systemu. Użytkownik mógłby sam wybrać wyświetlane w nim opcje.

Źródło: Cult of Mac

 

Ciekawa wizja paska Touch Bar w systemie iOS

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *