Home Newsy CheckRa1n – jak wykonać Jailbreak iOS 13?
CheckRa1n – jak wykonać Jailbreak iOS 13?

CheckRa1n – jak wykonać Jailbreak iOS 13?

0

Nadeszła ta chwila – moment, w którym jailbreak wchodzi a swój złoty wiek, ponownie. Od kilku lat możliwym było wykonanie „wyjścia z więzienia” tylko na niektórych wersjach oprogramowania. Od dziś możemy to zrobić bez względu na oprogramowanie. Zapraszam!

Na wstępie muszę zaznaczyć, że checkra1n jest w wersji beta – może powodować problemy, być niestabilny a nawet uszkodzić wasze urządzenie.


Zarówna ja jak i Applemobile.pl nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenie waszych urządzeń, cały artykuł jest tylko informacją, która ma wam ułatwić ten proces, który robicie na własną rękę.

Czego potrzebujemy?

Do wykonania Jailbreak niezbędne nam będą:

 • model iPhone od 5s do X (modele powyżej X nie są obsługiwane)
 • Komputer z systemem macOS
 • Kabel USB B -> Lightning (model z końcówką USB C czasami nie działa)
 • Cierpliwość
 • Checkra1n

Od czego zaczynamy?

Upewnijcie się że wasz iPhone jest naładowany w conajmniej 50% i wyłączyliście opcję FindMyiPhone (od iOS 13 funkcja nazywa się Lokalizator). Naładujcie także swój komputer, lub podłączcie pod ładowarkę – tak, żebyście nie stracili dostępu do prądu w trakcie całej operacji. Jeżeli to już za wami, musicie przejść na stronę Checkra1n i stamtąd pobrać obraz .dmg narzędzia służącego do złamania waszego urządzenia.

Okno programu nie jest przesadnie piękne, zawiera same najpotrzebniejsze informacje. Przejdźmy zatem do samego procesu Jailbreaka. Zaczynajmy!

 1. Podłączcie waszego iPhone (5s-X) do komputera Mac
 2. Odpalcie CheckRa1n – powita was taki ekran, jak na zrzucie ekranu
 3. Następnie klikacie start – program poinformuje was, że musicie wprowadzić swoje urządzenie w tryb DFU. Nie przejmujcie się, jeżeli źle to brzmi. Aplikacja przeprowadzi was krok po kroku przez ten proces, a ja dodatkowo postaram się to wyjaśnić. Oczywiście klikamy „Next”.
 4. Sam proces wprowadzania urządzenia w tryb DFU nie jest skomplikowany, natomiast jest denerwujący. Wystarczy że przytrzymacie guzik sekundę dłużej i klapa – trzeba zaczynać wszystko od nowa. Dla jasności – „Side button” jest to przycisk służący do włączania naszego iPhone, natomiast „Volume down” służy do zmniejszania głośności. Musimy kolejno:
  1. Przytrzymać 6 sekund przycisk włącz/wyłącz
  2. Zwolnić  przycisk
  3. Nacisnąć i przytrzymać obydwa przyciski jednocześnie przez 5 sekund
  4. Zwolnić guzik włącz/wyłącz i trzymać przez 10 sekund przycisk zmniejszania głośności.
 5. Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem, urządzenie powinno się uruchomić a na waszym ekranie powinna zawitać ikonka CheckRa1n – musicie w nią kliknąć.
 6. Wybieracie opcję Install Cydia – czekacie chwilę aż Cydia się poprawnie zainstaluje.
 7. Bum! Macie Cydię i możecie zabrać się za instalację ulubionych wtyczek! Nie ma za co! 😄

CheckRa1n – jak wykonać Jailbreak iOS 13?


Redakcja Applemobile.pl oraz ja nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzone urządzenia w trakcie całego procesu. Poradnik jest przygotowany jedynie w celach edukacyjnych, aby pomóc użytkownikom, którzy są gotowi podjąć się tego wyzwania i zrobić Jailbreak samemu w domu.


Uwaga! Jeżeli korzystasz z checkra1n 0.9.5 beta i chcesz zrobić Jailbreak urządzenia z iOS 13.2.3, musisz dokonać modyfikacji programu. Poniżej znajdziesz opis jak to zrobić.

Checkra1n Jailbreak iPhone dla iOS 13.2.3 – jak zmusić Checkra1n 0.9.5 beta do współpracy z iOS 13.2.3, którego oficjalnie nie obsługuje.

CheckRa1n – jak wykonać Jailbreak iOS 13?

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/