Home Artykuły Checkra1n Jailbreak iPhone dla iOS 13.2.3 – jak zmusić Checkra1n 0.9.5 beta do współpracy z iOS 13.2.3, którego oficjalnie nie obsługuje.
Checkra1n Jailbreak iPhone dla iOS 13.2.3 – jak zmusić Checkra1n 0.9.5 beta do współpracy z iOS 13.2.3, którego oficjalnie nie obsługuje.

Checkra1n Jailbreak iPhone dla iOS 13.2.3 – jak zmusić Checkra1n 0.9.5 beta do współpracy z iOS 13.2.3, którego oficjalnie nie obsługuje.

0

Aktualnie dostępna wersja Checkra1n 0.9.5 beta oficjalnie współpracuję z urządzeniami, które pracują na iOS 13.2.2. Jednak Apple zaprzestało podpisywać ta wersję iOS, co za tym idzie, bez SHSH blobs nie jesteśmy w stanie jej zainstalować. To jednak żaden problem, ponieważ bardzo łatwo można nauczyć Checkra1n obsługi nowszej wersji iOS.

W celu „nauczenia” obsługi iOS 13.2.3 przez Chceckra1n 0.9.5 beta wystarczy zedytować jeden z jego plików. Procedura jest bardzo prosta. Wymaga jedynie instalacji jakieś aplikacji do edytowania plików w trybie szesnastkowym. Ja do napisania tego poradnika użyłem aplikacji iHex, którą bezpłatnie pobierzecie i zainstalujecie z Mac App Store.

Jeżeli macie już iHex na swoim komputerze, kolejnym krokiem będzie pobranie Checkra1n 0.9.5 beta. Na potrzeby tego artykułu zamieszczam link do aplikacji.

Pobierz checkra1n-beta-0.9.5.dmg_.zip (545 pobrań)

Należy jednak pamiętać, że aktualną wersję Checkra1n znajdziecie na stronie projektu https://checkra.in/ Bardzo możliwe, że jeżeli trafiłeś na ten artykuł po 30 listopada, programiści już zaktualizowali appkę do wersji iOS, którą posiadasz w swoim urządzeniu.

Jeżeli jednak nie, poniżej znajdziesz opis, jak ją nauczyć obsługi iOS 13.2.3.

Pobierz i zainstaluj Checkra1n na swoim komputerze przenosząc wypakowaną appkę do Aplikacji. Wystarczy ją chwycić na przesunąć w stronę folderu.

Następnie klikamy w ten folder Applications. W otwartym folderze z zainstalowanymi aplikacjami odszukujemy checkra1n.app, klikamy PRAWYM klawiszem myszy i klikamy Pokaż zawartość pakietu.

Otrzymamy folder z zawartością aplikacji. Otwieramy folder Contents, a następnie MacOS, w którym znajdziemy plik checkra1n_gui.

Klikamy prawym przyciskiem na checkra1n_gui i wybieramy Otwórz w aplikacji > Inne

W nowo otwartym oknie klikamy w iHex.app

Otworzy nam się aplikacja iHex z wczytanym plikiem checkra1n_gui w trybie szesnastkowym. Pierwszym krokiem jest kliknięcie w przycisk Text. Następnie w polu Find wpisujemy z palca

 13.2.2

i wciskamy Enter. Następnie program wyszuka w trybie tekstowym z prawej strony okna sekcję max_supported_versionV13.2.2. Poniżej zaznaczyłem po kolei jak to ma wyglądać po kolei.

Następnie w sekcji Replace wpisujemy

13.2.3

i NIE klikamy Enter! Użyłem formatowania z podkreśleniem na szaro, aby było Wam łatwiej skopiować to z kropkami itd. Następnie używamy przycisku Replace z prawej strony. Po jego kliknięciu wersja obsługiwanego iOS z 13.2.3 zmieni się na 13.2.3.

Dla potwierdzenia, należy jeszcze nadpisać edytowany plik klikając File > Save. Gotowe

Przed zapisem, jeżeli podłączycie kompatybilne urządzenie z iOS 13.2.3, aplikacja wyświetli knmunkat jak na poniższym obrazku.

Po wykonaniu wszystkich kroków z tego poradnika otrzymacie taki komunikat.

Możecie Jailbrekować swoje kompatybilne urządzenia z 13.2.3 🙂 Jeżeli potrzebujecie poradnika jak użyć Checkr1n, aby zrobić Jailbreak, polecam poradnik Dominika.

CheckRa1n – jak wykonać Jailbreak iOS 13?

Checkra1n Jailbreak iPhone dla iOS 13.2.3 – jak zmusić Checkra1n 0.9.5 beta do współpracy z iOS 13.2.3, którego oficjalnie nie obsługuje.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.