Caudabe – czy etui może być minimalistyczne do granic?
Caudabe – czy etui może być minimalistyczne do granic?

Caudabe – czy etui może być minimalistyczne do granic?

0

W przeszłości niejednokrotnie próbowałem zmieniać etui dedykowane jabłkowemu smartfonowi. Nabywałem kolejne propozycje różnych producentów począwszy od tych prostych rozwiązań, a skończywszy na produkcie łączącym kilka funkcjonalności.

Miałem już portfele, etui będące też powerbankiem, czy proste zabezpieczenia pleców iPhone’a. Były to również wyroby skórzane, silikonowe oraz wykonane z innych, często zaskakujących materiałów, takich jak choćby drewno. Za każdym razem jednak gubił się gdzieś design telefonu, który tak bardzo mi się podoba i którego zmieniać bym nie chciał. Uznałem więc przymus związany z powyższym za w pewnym sensie koszt alternatywny jaki ponoszę, by chronić sprzęt przed uszkodzeniami. Pogodziłem się z tym, czy chcę, czy nie wygląd iPhone’a nieco się zmieni w zamian za byt bez skaz mechanicznych.

Firma Caudabe pokazuje jednak, że nie trzeba zniekształcać bryły iPhone’a chcąc go zabezpieczyć przed szpecącymi rysami, czy zabrudzeniami. Producent posiada bowiem w swojej ofercie etui tak minimalistyczne i cienkie, że praktycznie nie zmieniające rozmiarów i kształtu iPhone’a.

Plastikowe rajstopy dla iPhone’a

W moje ręce wpadło etui określane mianem THE VEIL XT, najcieńsze w ofercie firmy Caudabe. Wykonano je z materiału swoją fakturą przypominającego plastik. Dzięki odpowiedniemu wykończeniu etui posiada chropowatą powierzchnię przez co pewniej trzyma się iPhone’a w ręku.

Testowane przeze mnie plecy są skrojone na miarę i dedykowane wyłącznie konkretnemu modelowi iPhone’a. Trzeba zatem podczas zakupu wskazać dokładnie posiadany przez siebie wariant jabłkowej słuchawki (inne etui sprzedawane jest choćby dla iPhone’a 6 i 6s). Precyzję w spasowaniu etui widać gołym okiem, szczególnie w miejscach wycięć na kamerę, czy fizyczne przyciski iPhone’a. Tu liczą się dosłownie setne części milimetra.

Etui dostarczane jest w solidnym kartonowym pudełku, co dodaje produktowi znamion gadżetu klasy premium. Producent oferuje kilka propozycji kolorystycznych etui, ja wybrałem kolor czarny, choć przy grubości gadżetu wynoszącej zaledwie 0,35 mm czerń szarzeje dając prześwit takim elementom obudowy jak logo Apple, czy fugi antenowe.

Praktyka

Jak już wspomniałem wcześniej Caudabe THE VEIL XT, to najcieńsze etui w ofercie firmy. Po założeniu na iPhone’a, co jest czynnością banalnie prostą, urządzenie kompletnie nie traci swojego designu. Nadal jest smukłe i nie skłamię jeśli napiszę, że na pierwszy rzut oka etui w ogóle nie widać.

Owa smukłość akcesorium ma też pewne swoje wady. Można bowiem zapomnieć o całkowitej ochronie iPhone’a. Odporność na zarysowania i kurz owszem ale już wstrząsy spowodowane upadkiem mogą sprzęt uszkodzić na dobre. To etui w tej ostatniej sytuacji nie spełni swojej roli zabezpieczającej.
Na koniec dodam, że miałem problem ze ściągnięciem pleców z iPhone’a. Dobrze spasowane etui sprawiało mi problemy z odpowiednim chwytem, co skończyło się uszkodzeniem gadżetu. Etui w pewnym momencie nie wytrzymało naprężeń spowodowanych wyginaniem się dolnej części i poddało się fizyce.

Nie uważam jednak tego za wadę. Po prostu nastąpił tak zwany wypadek przy pracy, źle obmyślana strategia demontażu. Jeśli kochacie wygląd iPhone’a, a większość dostępnych na rynku pokrowców i etui uważacie za akcesoria oszpecające, to bohater tego wpisu powinien Wam przypaść do gustu. Także cenowo. THE VEIL XT, to wydatek niespełna 20 USD wraz z wysyłką z USA.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Minimalistyczna konstrukcja
  • Wysoka jakość wykonania
  • Niska cena

Wady

  • Podatność na pęknięcia
Oceny
  • Jakość wykonania
  • Wygląd
  • Cena
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *