Home Newsy CarPlay w starszych modelach samochodów
CarPlay w starszych modelach samochodów

CarPlay w starszych modelach samochodów

0

Ikona

Zaprezentowana kilka dni temu funkcja CarPlay wdrażana obecnie przez Apple wygląda obiecująco dla kierowców będących także właścicielami jabłkowego smartfona. Możliwość sterowania niektórymi aplikacjami na stałe wbudowanymi w system iOS wprost z deski rozdzielczej pojazdu, to zdecydowany ruch ku zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach. Rozwiązanie jednak ma pewne ograniczenia.

Po pierwsze CarPlay będzie kompatybilne jedynie z wybranymi modelami iPhone’a, po drugie zaś funkcja implementowana ma być docelowo w najnowszych modelach samochodów producentów zainteresowanych współpracą.
Jak donosi jednak serwis 9To5Mac Mercedes, jeden z trzech partnerów Apple podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie, podjął już pierwsze działania zmierzające do wprowadzenia CarPlay także do starszych modeli pojazdów. Nie wiadomo jednak na ile skuteczna będzie owa interwencja niemieckiego producenta. Choć od strony technicznej wydaje się, iż nie ma żadnych barier, to jednak stanowić ją może samo Apple, wprowadzając związane z CarPlay ograniczenia.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)