Home Newsy Dyrektor generalny Volkswagena sceptycznie nastawiony do Apple Car, wierzy w podejście oparte tylko na CarPlay
Dyrektor generalny Volkswagena sceptycznie nastawiony do Apple Car, wierzy w podejście oparte tylko na CarPlay
0

Dyrektor generalny Volkswagena sceptycznie nastawiony do Apple Car, wierzy w podejście oparte tylko na CarPlay

0

Herbert Diess, dyrektor generalny Volkswagena, jest sceptycznie nastawiony do informacji, że Apple planuje zaprezentować fizyczny pojazd.

Diess wygłosił uwagi na konferencji technologicznej hub.berlin w Berlinie, na której Apple jest również reprezentowany przez swoją wiceprezes ds. środowiska, polityki i inicjatyw społecznych, Lisę Jackson. „Nie jestem pewien, czy Apple faktycznie wprowadzi w końcu samochody na rynek. To byłby duży wysiłek” – powiedział, dodając, że wierzy, że Apple skupi się na oprogramowaniu kokpitu samochodowego.

Uwagi pojawiają się kilka tygodni po tym, jak Apple zaprezentowało na WWDC 2022 nową generację CarPlay, która obsługuje wiele dużych wyświetlaczy, prędkościomierze, poziomy paliwa, klimatyzację i wiele innych. Użytkownicy będą mogli spersonalizować swoje doświadczenia w samochodzie, wybierając różne projekty wskaźników i widżetów, przy czym nowa wersja CarPlay skutecznie oferuje wrażenia w pełni zaprojektowane przez Apple dla wszystkich wyświetlaczy i funkcji samochodu. Nowe „CarPlay” zostało zaprojektowane tak, aby użytkownicy nigdy nie musieli wychodzić z systemu, Apple powiedziało, że producenci samochodów będą w stanie zachować poczucie tożsamości marki dzięki nowemu systemowi.

Apple poinformowało, że pierwsze pojazdy obsługujące CarPlay zostaną ogłoszone pod koniec 2023 roku. Chociaż Volkswagen nie należy do producentów, którzy zobowiązali się do wdrożenia go w nowych samochodach, uwzględniono dwie marki podrzędne producenta samochodów Goliath, Audi i Porsche na liście pierwszych zwolenników Apple.

Plotka głosi, że Apple pracuje nad samojezdnym pojazdem elektrycznym od około ośmiu lat, ale szereg wyzwań rozwojowych doprowadziło do pytań o to, kiedy projekt zostanie oficjalnie ujawniony, o ile w ogóle będzie. Na początku tego roku analityk Apple, Ming-Chi Kuo , ostrzegł, że zespół samochodowy Apple „został rozwiązany przez pewien czas” i musi wkrótce zostać zreorganizowany, aby masowa produkcja rozpoczęła się do 2025 roku.

źródło: macrumors.com

Dyrektor generalny Volkswagena sceptycznie nastawiony do Apple Car, wierzy w podejście oparte tylko na CarPlay

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.