Home Newsy Apple zastosuje nową metodę podświetlania wyświetlaczy
Apple zastosuje nową metodę podświetlania wyświetlaczy
0

Apple zastosuje nową metodę podświetlania wyświetlaczy

0

Z najnowszych informacji wynika, iż Apple już niedługo przy okazji debiutu kolejnych wersji iPhone’a oraz zegarka Apple Watch może zastosować zupełnie inną metodę podświetlania wyświetlacza. Ma ona przyczynić się do znacznego ograniczenia zużycia energii w tych urządzeniach.

Obecnie stosuje się w ekranach typu OLED technologię LTPS TFT, która zdaniem firmy IHS Markit miałaby niedługo zostać zastąpiona przez Apple technologią LTPO. Ta ostatnia posiada warstwę, która odpowiedzialna jest za włączanie i wyłączanie pikseli w zależności od zapotrzebowania.

Rozwiązanie opiera się więc na zarządzaniu podświetleniem ekranu, jego rozdzielczością oraz zapotrzebowaniem na energię. Technologia może przyczynić się do wydłużenia czasu pracy na baterii na jednym ładowaniu z 90 do nawet 100 godzin.

Nowy sposób podświetlenia ekranu prawdopodobnie zadebiutuje najpierw w zegarku Apple Watch po czym trafi do jabłkowych smartfonów. Podobna sytuacja pojawiła się przy okazji technologii OLED, która najpierw zadebiutowała w naręcznym zegarku od Apple by po czasie pojawić się w iPhone X.

Źródło: Onetech

 

Apple zastosuje nową metodę podświetlania wyświetlaczy

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)