Home Newsy Apple Watch 7 – zmiany są kosmetyczne, choć oczekiwano zupełnie nowego designu.
Apple Watch 7 – zmiany są kosmetyczne, choć oczekiwano zupełnie nowego designu.
0

Apple Watch 7 – zmiany są kosmetyczne, choć oczekiwano zupełnie nowego designu.

0

Co nowego w Apple Watch 7? Nowy zegarek Apple co prawda doczekał się odświeżenia wyglądu obudowy, jednak nie w takim stopniu, w jakim przewidywano. Zamiast kanciastej obudowy nawiązującej do wyglądu smartfonów Apple, otrzymaliśmy bryłę o tej samej wielkości i wzornictwie, jednak z mniejszymi krawędziami, co pozwoliło na zwiększenie powierzchni ekranu.

Apple Watch 7 dostępny będzie najprawdopodobniej jak wcześniej w dwóch rozmiarach oraz kilku kolorach. Mniejszą choć nie powiedzianego tego wprost, będzie wyposażony w ekran o przekątnej 41 mm. Natomiast większy model może się pochwalić ekranem o przekątnej 45mm

Mimo zmian konstrukcyjnych, dotychczas zebrane paski i bransolety będą kompatybilne z najnowszym czasomierzem Apple. Siódma generacja zegarka Apple zyskała także nowe funkcjonalności. Watch potrafi jeszcze dokładniej wykrywać rozpoczęcie treningu, a także jego chwilowe przerwanie. Potrafi również wykryć jazdę na rowerze, a także ewentualny wypadek i przewrócenie się podczas tegoż treningu. W takim wypadku zadzwoni do wcześniej zdefiniowanego kontaktu alarmowego.

Wspomniana cieńsza ramka obudowy wokół ekranu ma jedynie 1.7mm grubości. To aż 40 mniej od pierwszego zegarka Apple! Ekran jest nie tylko większy, ale również aż 70 procent jaśniejszy, a jego rozdzielczość pozwala na wyświetlenie na tej samej powierzchni do 50 procent więcej treści.

To dzięki temu dodano w nim pełną klawiaturę, dzięki której możemy wprowadzać normalnie tekst jak na klawiaturze iPhone’a czy iPada.

Wbudowane czujniki będą teraz współpracować z dedykowaną tarczą, która będzie zmieniać kształt względem ruchu ręki.

Zegarek Apple będzie niezwykle odporny na kurcz i pył, ponieważ uzyskał szczelności IP6X.

Możemy także bez problemu z nim pływać za sprawą wodoszczelności zgodnej z certyfikatem WR50. Choć teoretycznie zegarek powinien dać radę podczas zanurzenia do nawet 50 metrów, to Apple odradza zabieranie go pod wodę podczas nurkowania. Oczywiście producent nie udziela gwarancji na wypadek zalania zegarka.

Apple Watch będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku, choć nie wiadomo dokładnie kiedy. Z dotychczas pojawiających się przecieków wiadomo jednak, że zakup nowego zegarka na początku będzie dość trudny, ponieważ Apple miało sporo problemów jakościowych podczas jego produkcji.

Duża zaletą będzie na pewno zdecydowanie lepsza bateria, która z powodzeniem ma zasilić Watcha przez 18h. Z doświadczenia powiem, że taki czas spokojnie uzyskiwałem w 3 poprzednich generacjach, jednak tym razem ten czas ma być niemal gwarantowany. To dzięki wydajniejszej baterii Apple pokusiło się o zaimplementowanej funkcji monitorowania snu. Dzięki szybkiej ładowarce bateria ma również szybciej się ładować. Wystarczy 45 minut na magnetycznej ładowarce, aby naładować akumulator od 0 do 80 % procent. To o 33% szybciej niż generację 6.

Zegarek będzie dostępny w 5 kolorach w obudowie aluminiowej, ale również w stali i tytanie. Niestety, ale zabrakło w nim funkcjonalności pomiaru temperatury ciała, o czym w ostatnich dniach można było przeczytać na wielu portalach związanych z produktami Apple.

5/5 - (1 vote)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *