Home Newsy iPad 9th – najtańszy i najbardziej popularny iPad w ofercie Apple zaledwie lekko odświeżony
iPad 9th – najtańszy i najbardziej popularny iPad w ofercie Apple zaledwie lekko odświeżony
0

iPad 9th – najtańszy i najbardziej popularny iPad w ofercie Apple zaledwie lekko odświeżony

0

iPad 9th jest następcą 8 generacji iPada. Model ten jest niezwykle popularny, ponieważ oferuje duży 10.2 calowy ekran, potężne parametry, a przy tym jest bardzo atrakcyjny cenowo. Dlatego jest to obecnie najbardziej popularny iPad stosowany w edukacji. Nowa, dziewiąta generacja nie przenosi żadnych spektakularnych zmian względem ósmej, podobnie jak ósma nie byłą wielką aktualizacją siódmej. Jest jednak kilka nowości godnych odnotowania.

Jeśli wierzyć przedstawicielom Apple oraz metodologii, która się posłużyli podczas porównania iPada 9th względem konkurencji, to najnowszy tablet Apple jest aż 3 razy szybszy od Google Chrombook’a oraz nawet 6 razy szybszy od najmocniejszego tabletu pod kontrolą Androida. Jest to zasługa procesora A13 Bionic, który zawitał na pokład tego modelu iPada, a jest on o 20% wydajniejszy od poprzednika czyli układu A12 Bionic.

Podstawowy model iPada zyskał dwa razy więcej pamięci na dane użytkownika. Wciąż mamy tu klawisz Touch ID zainstalowany pod ekranem, a nie w przycisku bocznych jak to ma miejsce w najnowszym Airze 4 czy jeszcze ciepłym iPadzie Mini pokazanym na tej samej konferencji. To jednak żadna nowości.

Największą zmianą poza tą wydajnościową w iPadzie 9th jest jego kamera przednia, która co ciekawa jest lepszą niż ta z tyłu. Z przodu mamy do czynienia z kamerą z 12 megapikselową matrycą i obiektywem Ultra Wide. Natomiast z tyłu to zaledwie kamera 8 megapikselowa.

Zastosowanie tej kamer z przodu pokazuje jak ważna stała się kamera Face Time w naszym codziennym pandemicznym życiu, gdzie bardzo często jesteśmy zmuszeni do pracy zdalnej i komunikacji wideo. Dlatego też w tym iPadzie nie zabrakło funkcji Center Stage, która dzięki inteligentnym procesom potrafi podążać za ruchem osób na nagrywanym planie.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *