Apple udostępnia programistom drugą wersję beta systemu macOS Sonoma 14.1
0

Apple udostępnia programistom drugą wersję beta systemu macOS Sonoma 14.1

0

Apple udostępniło programistom drugą wersję beta nadchodzącej aktualizacji systemu macOS Sonoma 14.1 do testów.

Zarejestrowani programiści mogą zapisać się do wersji beta w sekcji Aktualizacja oprogramowania w aplikacji Ustawienia systemowe. W obszarze Aktualizacje wersji beta wystarczy włączyć opcję Sonoma Developer Beta. Aby uzyskać wersję beta, wymagany jest identyfikator Apple ID powiązany z kontem programisty Apple.

‌macOS Sonoma‌ 14.1 zawiera aktualizacje aplikacji Muzyka, wprowadzające opcję ulubionych utworów, albumów, wykonawców i nie tylko. W wersji beta nie znaleziono jeszcze żadnych innych ważnych nowych dodatków. Istnieje jednak kilka obiecanych funkcji, które nie weszły na rynek w dniu premiery „macOS Sonoma”. Apple twierdzi, że te funkcje zostaną udostępnione w aktualizacji jeszcze w tym roku. Zatem niektóre z nich będziemy mogli zobaczyć w wersji beta.

Dodatki, na które czekamy, obejmują interaktywne widżety muzyczne, ulepszenia synchronizacji iCloud, opcję używania naklejek poprzez menu Tapback w Wiadomościach, inteligentne wykrywanie formularzy i ulepszone autouzupełnianie dokumentów i formularzy PDF, opcję uzupełniania słów poprzez naciśnięcie spacji, współpracę listy odtwarzania w aplikacji Muzyka i playlistę ulubionych utworów.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *