Home Newsy Apple radzi jak przystosować strony internetowe do iPhone’a X
Apple radzi jak przystosować strony internetowe do iPhone’a X
0

Apple radzi jak przystosować strony internetowe do iPhone’a X

0

Już za miesiąc i dwa dni rozpocznie się przedsprzedaż iPhone’a X, który posiada ekran z wycięciem w górnej części. To właśnie ten element skrywający kamerę, głośnik i czujniki Face ID wymusił na Apple przystosowanie sposobu wyświetlania interfejsu oprogramowania iOS 11. Podobnej kosmetyki wymagać będą strony internetowe prezentowane w oknie przeglądarki Safari.

W trybie pionowym wspomniane wycięcie nie jest aż tak uciążliwe jak w pozycji poziomej, kiedy element ten wyraźnie narusza estetykę i przeszkadza w swobodnym oraz wygodnym przeglądaniu zawartości strony. Apple z tej okazji opublikowało specjalny poradnik dotyczący projektowania witryn internetowych w odniesieniu do flagowego modelu smartfona. Wpis znajduje się na blogu silnika WebKit i wprowadza nowe tagi oraz funkcje dla języka HTML i CSS, które mają odpowiednio sformatować zawartość strony.

Pojawiło się również nowe pojęcie bezpiecznej przestrzeni na ekranie, a dotyczy ono języka CSS. Powierzchnia ta, to miejsce nieprzysłonięte żadnymi elementami zarówno pochodzenia sprzętowego jak i programistycznego. Niektóre z wymienionych funkcji nie zostały jeszcze ostatecznie wprowadzone. Pojawią się wraz z wydaniem nowej wersji Safari Technology Preview.

Źródło: Apple

 

Apple radzi jak przystosować strony internetowe do iPhone’a X

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)