Home Artykuły Jak wykonać restart iPhone’a 8 lub 8 Plus?
Jak wykonać restart iPhone’a 8 lub 8 Plus?

Jak wykonać restart iPhone’a 8 lub 8 Plus?

0

iPhone jak każdy smartfon lub jakikolwiek inne urządzenie pracujące pod kontrolą oprogramowania systemowego lubi się czasem zawiesić, choć w przypadku jabłek zdarza się to niezmiernie rzadko. Niemniej jednak sytuacje takie pojawiają się i poniekąd są nieuniknione, zwłaszcza w przypadku starszych urządzeń. Ryzyko przytoczonego scenariusza wydarzeń jest wpisane w użytkowanie każdego sprzętu, a więc warto wiedzieć jak postępować.

W sytuacjach kiedy ekran iPhone’a zamiera, a jakiekolwiek próby przejścia do innego miejsca w systemie lub wyłączenia urządzenia kończą się fiaskiem i nie powodują żadnej reakcji trzeba wykonać tak zwany restart. Przepis na takie działanie niejednokrotnie opisywany był już w sieci. Streszczając w dotychczasowych modelach jabłkowej słuchawki trzeba było wcisnąć i przez około 10 sekund przytrzymać kombinację przycisków Hold oraz Home. Przyciski zwalnialiśmy kiedy na ekranie pojawiało się logo Apple.

Inaczej sytuacja wygląda w odniesieniu do iPhone’a 8 oraz 8 Plus, gdzie istnieje nowy sposób na powyższe.

W celu wykonania restartu trzeba:

– na ułamek sekundy wcisnąć przycisk zwiększania głośności,
– na ułamek sekundy wcisnąć przycisk zmniejszania głośności,
– wcisnąć i przytrzymać przez około 10 sekund przycisk Hold – Sleep/Power do momentu aż na ekranie pojawi się logo Apple.

Całość doskonale obrazuje film zamieszczony poniżej:

 

Jak wykonać restart iPhone’a 8 lub 8 Plus?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)