Home Newsy Apple pracuje nad nowymi płytami głównymi dla swoich komputerów
Apple pracuje nad nowymi płytami głównymi dla swoich komputerów
0

Apple pracuje nad nowymi płytami głównymi dla swoich komputerów

0

Być może już w przyszłym roku doczekamy się czasów, w których nowe płyty główne znane między innymi z obecnych modeli iPhone’a montowane będą także w innych urządzeniach firmy. Najnowsze raporty koncentrują się na wykorzystaniu ich w jabłkowych laptopach i zegarku.

Nowa płyta główna, która znalazła się na pokładzie tegorocznych modeli iPhone’a charakteryzuje się wykorzystaniem przewodników wykonanych z ciekłokrystalicznego polimeru. Taki zabieg skutkuje szybszym przesyłaniem danych oraz minimalizuje opóźnienia w przesyłaniu danych.

Dodatkowym atutem płyty głównej nowego typu jest jej niewielka konstrukcja. To natomiast przełoży się na mniejszą konstrukcję samego urządzenia.

Najnowszy raport sugeruje, że nowy komponent mógłby znaleźć się we wnętrzu MacBooka już w przyszłym roku. Plyta główna wykonana w tej samej technologii miałaby także zostać zaimplementowana w jabłkowy zegarek. Na chwilę obecną jednak nie wiadomo kiedy rozwiązanie takie trafi do masowej produkcji. Na ten moment jest ona problematyczna pod wieloma względami. Wymienić tu można chociaż stabilność użytych materiałów, czy wysoka temperatura.

Źródło: Onetech

 

Apple pracuje nad nowymi płytami głównymi dla swoich komputerów

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)