Home Newsy Apple Pay Cash także w Europie
Apple Pay Cash także w Europie
0

Apple Pay Cash także w Europie

0

Usługa Aple Pay Cash jest nowym produktem, który pojawił się wraz z prezentacją systemu iOS 11 w czerwcu tego roku podczas konferencji WWDC. Zapewni ona prosty oraz szybki sposób na przelanie środków pieniężnych pomiędzy użytkownikami iPhone’a z użyciem aplikacji iMessage. Jak zapowiedziało samo Apple usługa ta pojawi się najpierw na ternie USA.

Wiadomo już jednak, że w niedługim czasie Apple Pay Cash trafi także na tereny Unii Europejskiej, na co wskazuje wniosek jaki kalifornijska firma złożyła o zastrzeżenie nazwy Apple Pay Cash w krajach Unii. Autoryzację transakcji ma zapewnić skanowanie dokumentu tożsamości lub prawa jazdy użytkownika, a przelane środki będzie można wypłacić w każdym z punktów, w którym honorowane jest Apple Pay.

Co ciekawe środki pieniężne pochodzące z usługi Apple Pay Cash będzie można także przelać na własny rachunek bankowy. Prawdopodobnie Apple Pay Cash nie będzie odrębnym tworem, a uzupełnieniem usługi Apple Pay. Nowy produkt zatem pojawi się w krajach, które dają wsparcie dla tej ostatniej. Na chwilę obecną są to takie państwa jak Wielka Brytania, Francja, Irlandia oraz Szwajcaria.

Źródło: MacRumors

 

Apple Pay Cash także w Europie

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)