Home Newsy Apple odświeży 12-calowe MacBooki
Apple odświeży 12-calowe MacBooki
0

Apple odświeży 12-calowe MacBooki

0

Niespełna tydzień temu Apple po cichu odświeżyło linię komputerów MacBook Pro, a dokładnie modele z paskiem dotykowym Touch Bar. Urządzenia te otrzymały, nowe i szybsze komponenty takie jak procesor oraz karta graficzna. Dodano także wsparcie dla technologii True Tone w ekranach tego sprzętu. Niestety pozostałe komputery nie doczekały się następców.

Jak jednak donosi chilijska witryna marki Dell oraz rumuńska strona internetowa NextLab501 jesienią tego roku Apple odświeży także 12 calowego MacBooka. Urządzenie to ma dostać procesor Amber Lake ósmej generacji wykonany w technologii 14 nm.

Komponent ten jak czytamy ma być znacznie szybszy od chipa Kaby Lake obecnie montowanego w jabłkowym laptopie. Wewnątrz obudowy nowych wariantów MacBooka z ekranem 12 cali znajdzie się również zintegrowana karta graficzna UHD 620. Póki co jednak nie wiadomo, czy Apple zdecyduje się na implementację klawiatury z mechanizmem motylkowym trzeciej generacji. Ta wyposażona została w odróżnieniu od poprzedniczek w silikonowe wkładki pod przyciskami, które spełniać mają dwa zadania. Po pierwsze mają chronić przed drobinkami brudu, po drugie zaś sprawiają, że praca klawiatury jest cichsza.

Źródło: MacRumors

 

Apple odświeży 12-calowe MacBooki

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *