Home Newsy Apple niedługo wprowadzi ekrany micro-LED?
Apple niedługo wprowadzi ekrany micro-LED?
0

Apple niedługo wprowadzi ekrany micro-LED?

0

Temat ekranów typu micro-LED pojawił się już w 2015 roku kiedy to donoszono, że Apple dość mocno interesuje się tym rozwiązaniem chcąc je w przyszłości wykorzystać do własnych produktów. Została nawet utworzona specjalna grupa osób w siedzibie firmy, która odpowiedzialna była za rozwój tej technologii i przystosowanie jej do masowej produkcji odpowiednich wyświetlaczy.

Serwis DigiTimes w swoim najnowszym raporcie donosi, że Apple faktycznie w kooperacji z firmą TSMC od dłuższego czasu próbuje pozbyć się problemów z wdrożeniem technologii micro-LED do produkcji na szeroką skalę. Co więcej część osób z załogi odpowiedzialnej za to zadanie została oddelegowana do innych obowiązków, a inna grupa przeniesiona z Tajwanu do laboratorium w USA, co może oznaczać, że przedsięwzięcie nabiera rozpędu i bliskie jest końca.

Warto przypomnieć, że trzy lata temu Apple nabyło firmę LuxVue, która specjalizowała się w technologii mico-LED. Zapewne spora część pracowników tego podmiotu obecnie w Apple odpowiedzialna jest za wspomniane przedsięwzięcie.

Ekrany typu micro-LED posiadałyby podobne właściwości do technologii OLED jednak charakteryzują się jeszcze lepszym odwzorowaniem kolorów, większą jasnością ekranu i co najważniejsze są niej zasobożerne i pozwalają na dłuższą pracę baterii.

Źródło: MacRumors

 

Apple niedługo wprowadzi ekrany micro-LED?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)