Apple na konferencji pokazało nowego iPada Pro oraz Apple Pencil

Apple na konferencji pokazało nowego iPada Pro oraz Apple Pencil

0

Apple pokazało na konferencji nowego iPada Pro z małymi ramkami i FaceID oraz Apple Pencil z bezprzewodowym ładowaniem i gestami.

Nowy iPad Pro nie ma już przycisku Home, oraz zmniejszone ramki, które wszędzie są w tym samym wymiarze. Posiada również FaceID, który znajduję się w górnej części ramki. Face ID działa zarówno w orientacji pionowej jak i poziomej. Ekran to ten sam znany z iPhone’a XR czyli Liquid Retina. Wyposażono go w procesory 8-rdzeniowe A12X Bionic. Układ graficzny jest 1000 razy szybszy od poprzedniego modelu. Brak przycisku Home spowodował wprowadzenie gestów od obsługi. Posiada port USB-C, który pozwoli między innymi na przesyłanie obrazu do zewnętrznego monitora w rozdzielczości 5K. iPad może również służyć jako ładowarka dla iPhone’a. Dostępne są w dwóch wersjach: 12,9 oraz 11 cali. Są one o 25 % mniejsze i cieńsze (milimetr) od poprzednich modeli. Można wybrać dwa kolory: srebrny i gwiezdna szarość.

Apple pokazało również nową wersję Apple Pencil. Teraz aby go naładować wystarczy przyłożyć do ramki iPada. Trzyma się za pomocą wbudowanego magnesu. Posiada on również funkcję gestów.

Model 11-calowy kosztuję 3799 zł, natomiast model 12,9 cala to koszt 4799 zł. Apple Pencil (2. generacji) kosztuję 599 zł.

Filmy promujące nowego iPada Pro.

Apple na konferencji pokazało nowego iPada Pro oraz Apple Pencil

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *