Apple Music daje artystom możliwość personalizacji swojego profilu
0

Apple Music daje artystom możliwość personalizacji swojego profilu

0

Apple ogłosiło dzisiaj, że artyści mogą teraz spersonalizować swoją stronę profilu. Mogą dodać niestandardową biografię, swoje miasto rodzinne, datę urodzenia lub rok powstania i nie tylko. Artyści mogą również szybko dodawać teksty do swoich utworów w Apple Music.

Apple udostępniło więcej szczegółów na ten temat w e-mailu:

  • Profil — wizerunek i osobowość są kluczem do nawiązania kontaktu z fanami i zaangażowania nowych słuchaczy. Nowa sekcja profilu wykonawcy pozwala artystom przejąć kontrolę nad swoimi profilami i łączyć się z fanami własnymi słowami. Artyści mogą odpowiedzieć na serię krótkich pytań, aby stworzyć dostosowaną biografię. Będzie ona wyświetlana na ich stronie Apple Music. Artyści mogą również opcjonalnie dodać swoje miasto rodzinne (lub miejsce pochodzenia zespołu). Także datę urodzenia (lub rok założenia zespołu) oraz zidentyfikować członków zespołu, współpracowników, wpływy i zaimki.
  • Teksty piosenek – Teksty stały się integralną częścią odkrywania i doświadczenia słuchania. Artyści mogą teraz dodawać teksty swoich utworów, aby pojawiały się obok ich muzyki w Apple Music. Dodawanie tekstów jest tak proste, jak kopiowanie i wklejanie sformatowanych tekstów.
  • Konto – Budowanie świetnego zespołu jest częścią sukcesu każdego artysty. Nowe uprawnienia w sekcji Konto zapewniają artystom łatwy sposób kontrolowania kto ma dostęp do ich profilu. Dzięki temu zespół może wkroczyć do akcji i wspierać nadchodzące wydania oraz zachować nową i świeżą zawartość. Artyści mogą również przypisywać różne role poszczególnym osobom w swoim zespole, określając administratorów, analityków i redaktorów profilu.
  • Measure — informacje z Apple Music for Artists znajdują się teraz w jednym, łatwo dostępnym miejscu w obszarze Measure. Artyści mogą tworzyć wykresy swoich wyników i monitorować odtworzenia Apple Music, przeciętnych słuchaczy dziennie, zakupy piosenek iTunes i Shazamy. Inteligentne i szczegółowe analizy pomagają artystom planować przyszłe wydania, daty koncertów i inne działania, takie jak tworzenie gadżetów.

Usługa Apple Music for Artists jest dostępna dla każdego wykonawcy w Apple Music. Artyści mogą założyć konto w witrynie artist.apple.com.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *