Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Aplikacja Polsat Go dla Apple TV pierwsze wrażenia
Aplikacja Polsat Go dla Apple TV pierwsze wrażenia

Aplikacja Polsat Go dla Apple TV pierwsze wrażenia

0

Kilka dni temu ruszyła nowa platforma VOD, tym razem ze stajni Polsatu. Dostawca usług telewizyjnych już dawno zapowiadał wprowadzenie nowych usług i co kilka miesięcy zaskakuje użytkowników nowościami. Polsat Go daje dostęp do produkcji telewizyjnych sieci Polsat oraz dwóch kanałów TV, dostępny jest na wszystkich znaczących platformach sprzętowych oraz Apple TV. To właśnie z powodu wsparcia dla tvOS postanowiłem przetestować nowy serwis Polsatu.

Treści z serwisu Polsat Go dostępne są bezpłatnie, ale w zamian za to trzeba liczyć się z oglądaniem reklam. W porównaniu z tradycyjną telewizją nie jest źle. Podczas filmu trwającego dwie godziny, wyświetlane są średnio cztery bloki reklamowe, każdy po około dwie i pół minuty. Stali użytkownicy telewizji linearnej przyzwyczajeni są do znacznie dłuższych przerw na reklamę. Dwuminutowe bloki reklamowe będą strawne nawet dla nałogowych konsumentów treści z Netflixa czy HBO.

Dostęp do serwisu Polsat Go możliwy jest pod dokonaniu rejestracji. Trochę szkoda, że nie można tego zrobić z poziomu Apple TV. Potrzebny będzie iPhone lub komputer. Ja rejestrację w serwisie przeprowadziłem przy pomocy aplikacji Polsat Go na iPhone’a. Polsat oczekuje od nas jedynie wybrania loginu i hasła, nie prosi o żadne dane wrażliwe. Niestety nie jest możliwe założenie konta przy pomocy Sign in with Apple ani Facebooka. O ile nad brakiem tej drugiej opcji specjalnie nie płaczę, tak pierwszą powitałbym z wielką radością.

Ogólnie rzecz biorąc proces rejestracji jest dobrze przemyślny i wiele firm mogłoby pójść tą samą drogą. Spodobały mi się zwłaszcza dwie rzeczy. Kontrola wieku wymaga jedynie przesunięcia przełącznika przy opcji „mam 18 lat” na formularzu rejestracyjnym, nie trzeba podawać numeru karty płatniczej. W równie rozsądny sposób rozwiązano weryfikację rezydencji użytkownika. Serwis przeznaczony jest dla widzów z Polski, ale użytkownicy po potwierdzeniu kraju rezydencji mogą z niego korzystać w na terenie całej Unii Europejskiej. W przeciwieństwie do konkurencyjnych operatorów VOD, Polsat miejsce rezydencji weryfikuje na podstawie numeru telefonu, a nie kraju wydania karty płatniczej. To bardziej sprawiedliwe, biorąc pod uwagę, że wiele osób korzysta z usług finansowych dostarczanych przez fintechy, które wydają karty oparte o zagraniczne numery BIN.

Do nowej aplaikcji Polsatu podchodziłem z duża rezerwą, bo zbyt dobrze pamiętam mało korzystane wrażanie, jakie wywarła na mnie aplikacja IPLA dla Apple TV. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu w Polsacie chyba wzięto sobie do serca wszelkie uwagi użytkowników na temat aplikacji IPLA, bo apka Polsat GO jest na serio dobra.

Na Apple TV 4K aplikacja Polsat Go działa bardzo sprawnie. Interfejs ułożony jest w sposób typowy dla tego rodzaju aplikacji i w wyglądzie aplikacja Polsat Go praktycznie nie różni się niczym od Player TVN.

Kontent został podzielony w logiczny sposób, a do przemieszczania się między poszczególnym kategoriami służy pionowe menu umieszczone z lewej strony ekranu. Brzmi znajomo? Tak, ten sposób nawigacji przypomina Netflix czy Player od TVN. Jedyne zastrzeżenia mam do niewielkich ikon.

W serwisie Polsat Go dostępne są szeroko pojęte programy rozrywkowe, seriale, filmy, transmisje sportowe oraz dwa kanały telewizyjne: Polsat oraz TV4. Wśród seriali użytkownicy znajdą praktycznie wszystkie produkcje Polsatu. Wśród filmów jest bardzo dużo klasyki, między innymi komedie Stanisława Barei, a także ekranizacje wielu lektur szkolnych.  Treści można filtrować według gatunków, co też jest bardzo miłym akcentem.

Jednym mankamentem jest bardzo nierówna jakość wyświetlanych treści. W większości przypadków obraz jest ostry o stabilnej jakości, jednak niektóre star produkcje Polsatu mocno rażą pikselozą. Wyraźnie widać, że nie jest to problem ze streamingiem, a z niską jakością samego materiału.

Uważam, że nowy serwis Polsatu to bardzo ciekawa opcja, dla widzów, którym znudziły się płatne zagraniczne serwisy VOD. Polsat Go oferuje sporo różnorodnych treści, jest za darmo i dostępny praktycznie na wszystkich platformach. Całkiem dobra aplikacja dla Apple TV to jedynie wisienka na torcie, ale bardzo miło, że Polsat nie zapomniał o użytkownikach i tych gadżetów.

Aplikacja Polsat Go dla Apple TV pierwsze wrażenia

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *