Home Newsy Aplikacja IPLA dla Apple TV pierwsze wrażenia
Aplikacja IPLA dla Apple TV pierwsze wrażenia
0

Aplikacja IPLA dla Apple TV pierwsze wrażenia

40
0

Zgodnie z obietnicami biura prasowego Cyfrowego Polsatu sprzed kilku dni, w AppStore pojawiła się aplikacja IPLA dla tvOS. Tym samym Cyfrowy Polsat, jako pierwszy duży operator jednego z polskich serwisów VOD umożliwił swoim klientom dostęp do oferowanych treści przy pomocy Apple TV.

Aplikację IPLA dla tvOS można pobrać z AppStore bezpłatnie. Aby ją odszukać wystarczy wpisać w wyszukiwarkę sklepu hasło IPLA. O ile instalacja aplikacji przebiega bezproblemowo w sposób typowy dla Apple, tak uruchomienie i powiązanie aplikacji z kontem IPLA w ortodoksyjnych użytkownikach sprzętu Apple będzie budziło duży niesmak. Ilość wyświetlanych regulaminów i zgód do zaakceptowania powala. Tego nie ma chyba w żadnej innej aplikacji. Aktywacja i sposób obsługi IPLA dla tvOS jest daleki od tego, co standardowo oferują inne aplikacje VOD.

Na Apple TV 4K aplikacja IPLA działa dość powolnie. Podczas przechodzenia przez kolejne pozycje w menu występują dość zauważalne opóźnienia. Interfejs aplikacji jest dość bałaganiarski i już na pierwszy rzut oka widać różne niedoróbki. Całość sprawia wrażenie przeportowania na siłę z innego systemu.

Widoczne fragmenty kodu HTML czy linki kierujące na strony z błędem 404 to duża bolączka aplikacji IPLA dla Apple TV. Mimo tego, aplikacja działa stabilnie i nie zawiesza się.

Bawiąc się aplikacją odnosiłem wrażenie, że developer nie do końca wiedział, co chce osiągnąć. W menu znajdują się opcje, które kompletnie niczemu nie służą. Może poza wyświetlaniem informacji, że dana opcja jest na Apple TV niedostępna. Konieczność klikania na liczne bezsensowne komunikaty sprawiła, że czułem się jak gdybym obsługiwał któryś produkt ze stajni Microsoftu.

Aplikacja IPLA dla Apple TV nie ma funkcji „zakupy w aplikacji”. Kliknięcie w przycisk Kupuję kończy się wyświetleniem komunikatu „zakup niedostępny na tej platformie”.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość wyświetlanych treści. Pod tym względem IPLA bije na głowę to, co oferują np. HBO czy Film BOX. Treści w standardzie HD są HD nie tylko z nazwy. Obraz treści VOD jest ostry i jakościowo stabilny. To dobrze rokuje, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że biuro prasowe Cyfrowego Polsatu obiecało, iż wybrane mecze Ligi Mistrzów będą transmitowane w jakości 4K. Nie było także problemów ze streamingiem kanałów TV znajdujących w ofercie IPLA. Jakość była bez zarzutu, na poziomie kablówki.

Mimo paru mankamentów, aplikację IPLA dla Apple TV odbieram pozytywnie. Jestem w stanie przymknąć oko na niedogodności związane z obsługą, bo jakość obrazu wynagradza je z nawiązką. Ceny pakietów IPLA są na tyle atrakcyjne, że można je dokupić do Netflix czy HBO bez dużego uszczerbku dla domowego budżetu. Mam nadzieję, że dzięki Cyfrowemu Polsatowi inni gracze polskiego rynku VOD także przygotują swoje aplikacje na tvOS.

Aplikacja IPLA dla Apple TV pierwsze wrażenia

(40)